7 میلیون نفر در سوریه نیاز فوری به مواد غذایی دارند

دسته: حقوق در سایر جوامع
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۷ فروردین ۱۳۹۶


7 میلیون نفر در سوریه نیاز فوری به مواد غذایی دارند

7 میلیون نفر در سوریه نیاز فوری به مواد غذایی دارند

به نقل از رویترز، یک مقام ارشد سازمان ملل تأکید کرد که بیش از 77 میلیون نفر در سوریه نیاز فوری به مواد غذایی دارند و با تشدید درگیریها، وضعیت بحران غذایی در این کشور بدتر میشود.

بحران سوریه که وارد هفتمین سال خود شده است، تاکنون موجب کشته شدن هزاران نفر و بی‌خانمانی و آواره شدن میلیونها نفر شده است.

مهند هادی مدیر منطقه‌ای برنامه جهانی غذا دراین‌باره تأکید کرد: تعداد افرادی که در سوریه به کمکهای غذایی نیاز دارند به بیش از 6 تا 7 میلیون نفر رسیده است، این افراد در وضعیت بحرانی مواد غذایی به سر می‌برند. وی در ادامه تصریح کرد: با گذشت روزها، هفته‌ها و ماهها، تعداد افرادی که به مواد غذایی نیاز دارند، رو به افزایش است. شرایط اصلاً بهتر نشده است. در بحران سوریه، کودکان بیشتر از سایر افراد آسیب و لطمه می‌بینند. این مقام سازمان ملل افزود: برنامه جهانی غذا هم‌اکنون به 4 میلیون سوری در داخل این کشور مواد غذایی ارسال می‌کند و 2 میلیون سوری را نیز در کشورهای همسایه تحت پوشش دارد.

بر اساس اعلام سازمان ملل، میزان تولید مواد غذایی در سوریه به ‌شدت کاهش‌یافته است. بسیاری از کشاورزان زمینهای زراعی خود را رها کرده‌اند.

گزارش جدید فائو درباره آینده سوریه نشان می‌دهد که جنگ و بحران در این کشور آسیبها و خسارات بسیاری به تولید محصولات کشاورزی وارد کرده است، اما با فعال‌سازی مجدد بخش کشاورزی می‌توان نیاز به کمکهای بشردوستانه و مهاجرت را به میزان قابل‌ملاحظه‌ای کاهش داد. منبع: تسنیم


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۹
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *