پذیرش 400 دانشجوی دکتری در دانشگاه فرهنگیان از سال آینده

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۸ مهر ۱۳۹۵


پذیرش 400 دانشجوی دکتری در دانشگاه فرهنگیان از سال آینده

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خبر داد

پذیرش 400 دانشجوی دکتری در دانشگاه فرهنگیان از سال آینده

 

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گفت: بر اساس برنامهریزیهای انجامشده مقرر شد برای سال آینده مجوز ایجاد مقطع دکترا و پذیرش 400 دانشجوی این مقطع را فراهم کنیم.

عباس قنبری در همایش «نگاهی بر تعامل مدیر خردمند، معلم خلاق» بابیان اینکه یک هنرمند از دو ویژگی جوشش و کوشش برخوردار است و جوشش ذاتی و درونی و کوشش بیرونی و اکتسابی است، اظهار کرد: درست است که الگوهای فرهنگی هر جامعه‌ای متناسب با خود آن جامعه است، اما بااین‌وجود آنچه در الگوی فرهنگی از اهمیت بالایی برخوردار است امر تعلیم و تربیت است که در همه‌جا یکسان است.

وی بابیان اینکه دانشجویان فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان با این بینش و انگیزه وارد بدنه آموزش‌وپرورش می‌شوند، گفت: در سده‌های گذشته معلم برای امر تعلیم و تربیت مسافتهای طولانی پیاده می‌رفت تا آموزش دهد اما آیا تاکنون این بینش و انگیزه در معلمان وجود دارد؟

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینکه از عناصر مهم در تعلیم و تربیت دو واژه خلاقیت و نوآوری است، خاطرنشان کرد: خلاقیت و نوآوری به یک معنا بکار برده نمی‌شوند، زیرا افراد خلاق الزاماً خلاق نیستند و افراد نوآور نیز الزاماً نوآور نیستند، بلکه خلاقیت اندیشه و تفکر و نوآوری در عمل است.

قنبری با اشاره به اینکه مدرسه، خانواده و جامعه سه عنصر مهم در اطراف معلم هستند، گفت: تعلیم و تربیت تنها در مدرسه خلاصه نمی‌شود و اصطلاحی به نام دبستان پنهان داریم که در آن حتی راننده سرویس دانش آموزان نیز به امر تعلیم و تربیت می‌پردازد زیرا در مدت‌زمان کوتاهی با قشر دانش آموزان در ارتباط است.

وی ادامه داد: تعامل یک جاده دوسویه است و یک‌طرفه نیست. لازم است میان معلم و مدیر تعامل دوسویه‌ای ایجاد شود، زیرا مدیر به معنای این است که دایره نظارتی‌اش گسترش‌یافته است و رفعت و عدالت گرایی یک مدیر باید به معلمها سرایت کند.

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان با تاکید براین که یکی از مهارتهای ده‌گانه زندگی مهارت انتقادپذیری و انتقادگرایی است، افزود: جرئت انتقادگرایی را در خود افزایش دهیم و با انتقاد افراد اقدام به حذف آنها نکنیم.

قنبری با اشاره به اینکه باورمندی از عناصر مهم در امر تعلیم و تربیت است، اضافه کرد: 98 پردیس دانشگاه فرهنگیان و 78 هزار دانشجوی دانشگاه فرهنگیان در سطح کشور وجود دارد و 25 هزار نیروی واردشده به بدنه وزارت آموزش‌وپرورش در سال جاری از طریق دانشگاه فرهنگیان بوده است.

وی بابیان اینکه معلم را فقط برای اصفهان، ایران پرورش ندهیم بلکه تعلیم معلم مرز جغرافیایی نمی‌شناسد و باید معلمان جهانی پرورش دهیم، ادامه داد: لازم است روحیه پرسشگری در مدارس گسترش یابد و کنشگران اجتماعی پرورش دهیم و معلم به‌عنوان پرورش‌دهنده یک کنشگر اجتماعی نقش مهمی دارد.

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان بابیان اینکه به تربیت‌شدگان دانشگاه فرهنگیان اعتماد داریم، گفت: معلم باید از سلامت روح و روان برخوردار باشد، زیرا دراین صورت است که جامعه تندرست و سالم می‌شود. معلم باید دانش آموزان را با هویت ایرانی و اسلامی آشنا کند.

قنبری در پایان بابیان اینکه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان جز سرآمدترین دانشجویان وزارت علوم هستند، خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزیهای انجام‌شده مقرر شد برای سال آینده مجوز پذیرش در مقطع دکتری را برای 400 نفر فراهم کنیم.

منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۰
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *