18 هزار خودرو برچسب دار شدند

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۷ شهریور ۱۳۹۵


18 هزار خودرو برچسب دار شدند

اپلیکیشن کنترل سرویس مدارس طراحی میشود

18 هزار خودرو برچسب دار شدند

 

رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: در ایامی هستیم که همه دستگاههای متولی و مسؤول، اقدامات خود را برای رویداد آغاز سال تحصیلی شروع کرده‌اند.

سردار سید تیمور حسینی گفت: بحث ساماندهی سرویس مدارس چند سالی است که اجراشده است و خوشحالیم که هرچه می‌گذرد شرایط پخته‌تر می‌شود.

حسینی گفت: در بحث سرویس مدارس نواقص و کاستیهای زیادی داریم. در طول سه سال گذشته خوشبختانه حادثه دل‌خراش درباره سرویس مدارس نداشته‌ایم اما این بدان معنا نیست که در وضع ایدئال هستیم از بابت آموزش کاربران و رانندگان سرویس مدارس و جلساتی که با مدیران مدارس انجام‌شده است و همچنین حضور پررنگ مسؤولان تاکسیرانی و اتوبوس‌رانی بسیار ارزنده بوده است اما در عرصه عمل و در طول سال تحصیلی با مسائل و مشکلاتی دست‌به‌گریبان می‌شویم که زیبنده تلاشهای صورت گرفته دراین زمینه نیست.

رییس پلیس راهور راهنمایی‌ورانندگی تهران بزرگ در ادامه به نقش غیرقابل‌انکار مدیران و اولیای مدارس با راهور و تاکسیرانی و اتوبوس‌رانی اشاره کرد و گفت: امیدواریم این هماهنگیهای ایجادشده به‌سلامت هرچه بیشتر دانش آموزان منجر شود.

حسینی گفت: برای خانواده‌ها سرمایه‌ای ارزشمندتر از فرزندانشان نیست و وظیفه ماست که از این سرمایه‌های ارزشمند حفاظت کنیم من معتقدم که سرویس مدرسه کلاس دوم بچه‌هاست و باید آرامش و سلامت دانش آموزان در طول مسیر خانه تا مدرسه حفظ شود لذا سالم‌سازی این محیط به لحاظ امنیت ترافیکی بسیار حائز اهمیت است.

یکمیلیون و 900 هزار دانشآموز در تهران داریم

در ادامه این مراسم علیرضا کمرئی رییس آموزش‌وپرورش شهر تهران گفت: مهرماه یک رخداد مهم ملی در کشو است و همه جامعه به‌نوعی درگیر آن هستند در تهران بیش از یک‌میلیون و 900 هزار دانش‌آموز سال تحصیلی را آغاز می‌کنند و می‌توان گفت همه شهر تهران در روز نخست مهر درگیر به‌نوعی درگیر بازگشایی مدارس هستند. مازیار حسینی معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران نیز دراین جلسه گفت: امضای تفاهم‌نامه امروز کار بسیار مهمی است و علاج قبل از وقوع است. مردم باید به کمک رسانه‌ها بدانند که ما امروز می‌خواهیم فرهنگ توجه به سرویس مدارس را به خانواده‌ها بدهیم و اولیا بدانند اگر این برچسب وجود داشت توجه ویژه هم وجود دارد. وی افزود: در سرویس مدارس وسیله در نظر گرفته‌شده باید ایمن و مشخص باشد با تأکید بر سلامت، باید وسایل نقلیه‌ای که داخل ناوگان حمل‌ونقل هستند مورداستفاده قرار بگیرند هرچند تلاش ما براین است که سرویس مدارس باید مثل کشورهای خارجی باید ویژه حمل‌ونقل دانش آموزان باشد.

بهترین ناوگان حملونقل برای سرویس مدارس استفاده میشود

حسینی تأکید کرد: رییس تاکسیرانی قول داده که با یک ناوگان درست، سرویس مدارس را پوشش بدهند ولی در حال حاضر بهترینهای موجود را استفاده می‌کنیم.

وی به نقش رانندگان سرویسهای مدارس اشاره کرد و گفت: عدم اعتیاد، سلامت جسمی و روحی و سلامت رفتاری رانندگان سرویس مدارس بسیار مهم است مردم هم به‌عنوان ضلع سوم این ویژگیها باید در برخورد با سرویسهای مدارس توجه بیشتری داشته باشند. سرویس مدارس باید جزو خودروهای اولویت‌دار باشند و رانندگان دیگر هم باید همه توجه لازم را در برخورد با سرویسهای مدارس داشته باشند. وجود دانش آموزان در سرویسهای مدرسه به‌اندازه کافی حساسیتهای این وسیله را بالا می‌برد درهرصورت نهایت هدف ما این است که امنیت روانی لازم را برای خانواده‌های دانش آموزان ایجاد کنیم تا خانواده‌ها با طیب خاطر فرزندان دانش آموزان را راهی مدرسه کنند.

خانواده‌ها مشکلات را اطلاع‌رسانی کنند

وی از خانواده‌ها خواست در صورت بروز مشکل و داشتن انتقاد و پیشنهاد مراتب را به شهرداری، پلیس راهور و یا آموزش‌وپرورش اعلام کنند تا نسبت به رفع آن اقدام شود.

در ادامه این مراسم مهندس میثم مظفر رییس تاکسیرانی شهرداری تهران گفت: چند سالی است که این سه نهاد شهرداری، آموزش‌وپرورش و پلیس راهور قرارگاه ستادی کمیته‌های بیست و دوگانه سرویسهای منطقه را دنبال می‌کنند.

برچسب سرویس مدارس به رانندگانی داده می‌شود که پروسه‌های گزینش را گذرانده باشند

وی افزود: در امر ساماندهی سرویس مدارس هدفمان این است که برچسب را به رانندگانی اهدا کنیم که پروسه‌های گزینشی لازم را طی کرده‌اند و صلاحیت حمل‌ونقل دانش آموزان رادارند.

زنان سرپرست خانواده در اولویت دریافت برچسب سرویس مدارس هستند

وی به جریمه خودروهای فاقد برچسب سرویس مدارس اشاره کرد و گفت: راننده باید حداقل 23 سال سن داشته باشد، متأهل باشد و خانمهای سرپرست خانوار در اولویت هستند عدم اعتیاد رانندگان تأییدشده باشد و همچنین رانندگان باید در دانشکده علمی و کاربردی تاکسیرانی 5 ساعت آموزشی را سپری کنند تا صلاحیت اولیه رانندگی سرویسهای مدارس را داشته باشند.

وی گفت: این دوره 5 ساعته آموزشی توسط اساتید پلیس راهور برگزار می‌شود. قوانین راهنمایی‌ورانندگی روان‌شناسی رانندگی و آشنایی با فنی خودرو ازجمله آموزشهایی است که به رانندگان سرویسهای مدارس داده می‌شود.

مظفر گفت: داشتن معاینه فنی برای خودروهای سرویس مدارس لازم است همچنین پوشش کامل بیمه‌ای برای خودرو حتماً باید وجود داشته باشد و جدا از آن باید خودرویی که سرویس مدارس می‌شود ازنظر ظاهر مناسب باشد.

18 هزار خودروی سرویس مدارس دارای برچسب میشوند

وی گفت: سال گذشته 15 هزار سرویس مدارس برچسب دار بودند و امسال با افزایش 20 درصدی امیدواریم 18 هزار خودروی سرویس مدرسه دارای برچسب شوند.

اپلیکیشن کنترل سرویس مدارس طراحی میشود

وی به تولید اپلیکیشن موبایلی اشاره کرد و گفت: این اپلیکیشن در اختیار آموزش‌وپرورش قرار می‌گیرد که به خانواده‌ها بدهند تا مسیر حرکت سرویس و پیاده شدن دانش‌آموز را دنبال کنند.

مظفر گفت: از امروز ثبت‌نام برای سرویسهای مدارس در مدارس تهران انجام می‌شود.

90 دستگاه خودرو به کودکان استثنایی اختصاص مییابد

در ادامه این مراسم رونمایی، پیمان سنندجی رییس اتوبوس‌رانی شهر تهران گفت: 90 دستگاه خودروی سواری در قالب تاکسی به کودکان استثنایی اختصاص داده می‌شود تا این دانش آموزان نیز در آسایش و آرامش کامل سال تحصیلی جدید را آغاز کنند.

در پایان این مراسم تفاهم‌نامه همکاری بین پلیس راهور، آموزش‌وپرورش شهر تهران و معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران به امضا رسید همچنین در محوطه پلیس راهور از برچسب سرویس مدارس رونمایی شد.

منبع: مهر


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۹
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *