گزیده مطبوعات

دسته: گزیده مطبوعات
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۸ خرداد ۱۳۹۵


گزیده مطبوعات

این روزنامه در گزارشی با تیتر «طرح جدید برای افزایش قیمت سوخت! » به نقل از محمود خاقانی، کارشناس حوزه نفت و انرژی نوشت: برخی شرکت‌های نفتی قصد بازگشت به بازار ایران را دارند، منتها نه در بخش بالادستی بلکه در بخش پایین‌دستی. به همین ترتیب است که مثلا به یک جایگاه بنزین مجوز داده می‌شود که تحت عنوان جایگاه بنزین «شل» فعالیت کند و دیگری با نام «توتال».

این روزنامه در گزارشی با تیتر «پاسخ به یک اتهام »به اتهام اخیر بی بی سی علیه امام پرداخت ونوشت:برخی تاریخ‌نگاران و تاریخ‌پژوهان هم به این ادعا براساس مستندات تاریخی پاسخ دادند و البته آن را تکذیب کردند؛ در این همین ارتباط ابراهیم یزدی تأکید دارد امام خمینی پیامی برای کارتر ارسال نکرده بود بلکه این کارتر بود که پیام‌هایی را ارسال کرده بود و عدد آن هم به پنج می‌‌رسد.

این روزنامه درگزارشی باعنوان « بازگشت‌ایران به بازی نفتی بزرگان » نوشت: سعودی‌ها پیش از اجلاس اوپک در حرکتی عجیب از نامزدی اندونزی برای دبیرکلی اوپک رونمایی کردند و این موضوع شایبه‌هایی را برای بقیه اعضا ایجاد کرد.» این را یک منبع آگاه نزدیک به اوپک گفت. منبع مطلع دیگری گفت:«معلوم است که دبیرکل اوپک نمی‌تواند سیاست‌های بزرگ‌ترین تولیدکننده این سازمان را نادیده بگیرد، عربستان هم به نامزد نیجریه بی‌میل نبود…وگرنه محمد بارکیندو انتخاب نمی‌شد اما او مسلما کاندیدای اول سعودی‌ها نبود. مهره ایران بالاخره پس از سال‌ها از حصار درآمد و بازی کرد.

این روزنامه دریادداشتی به قلم معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور با عنوان «به سوی طبیعت؛ برای زندگی همراه شو عزیز » نوشت: متأسفانه تالاب‌های ایران به دلیل مصرف بی‌رویه در بخش کشاورزی با مصرف بالای آب و بهره‌وری پایین، در خطر نابودی اند.

با درخواست وکیل مدافع رضا ضراب از دادگاه نیویورک برای بازداشت خانگی وی به‌جای اعزام به زندان و ارائه وثیقه 50 میلیون دلاری و وجه تضمین نقدی 10 میلیون دلاری و «مرد خانواده» نامیدن وی (که شوهر سوم یک خواننده ترک است)، اعتراض گروه‌های مدافع حقوق تهیدستان به این درخواست بلند شده است.روزنامه نیویورک تایمز این عمل را درخواست برای زندانی شدن در قفس طلایی نام‌گذاری کرده و نوشت: بخشی از ثروت ملی کشورمان در بازی‌های به اصطلاح تحریم و جابجایی پول در اختیار وی
(رضا ضراب) قرار گرفته بوده است.   این روزنامه درمطلبی باعنوان « داعش از هر راهی برای نفوذ و ترور در ایران استفاده می کند،» به نقل از حجت‌الاسلام پورمحمدی نوشت : امواج ماهواره‌ای و اینترنتی، امروزه در خانه‌های ما رسوخ کرده و اهل خانه و فرزندان ما از این امواج ایمن نیستند و به همین دلیل موج نگران‌کننده‌ای به سوی انسان‌ها آمده است.وی اظهار کرد: داعش و دشمنان جمهوری اسلامی از هر راهی برای نفوذ و ترور در ایران استفاده می‌کنند .

این روزنامه در مطلبی با عنوان « پروژه تشکیک در انتخابات 96 :bangbang:»در گفت و گو با محمد حس
ین مقیمی رئیس ستاد انتخابات کشور درخصوص پیش بینی های مرتبط با نتایج انتخابات 96 گفت: فعلاً صحبت کردن درخصوص انتخابات 96 بسیار زود است و اساساً الان زمان مناسبی برای ورود به این مقوله نیست.نتایج انتخابات زمانی مشخص می شود که مردم رأیشان را به صندوق ها بریزند و پس از شمارش آرا میتوان در این باره اعلام نظر کرد که چه کسی برنده انتخابات شده است.

این روزنامه در گزارشی با عنوان « بی بی سی هم بی بی سی قدیم » به گزارش این شبکه و ادعایش نسبت به اسناد نامه نگاری ها با امریکا پرداخت و این اقدام را ماجراجویی آماتوری این بنگاه خبری انگلیس خواند .

این روزنامه در گزارشی با عنوان « شوک بیکاری به بازار طلا»، نوشت : بدترین آمار اشتغال‌زایی آمریکا حدود 6 سال گذشته، باعث جهش 33 دلاری بهای اونس طلا در روز جمعه شد… این روندها بازار داخلی را نیز که روز شنبه تعطیل بود در روز یکشنبه گرفتار خواهد کرد. احتمال دارد همزمان با رشد سکه، دلار تضعیف شود.

یک روزنامه زنجیره‌ای رای پزشکیان ومطهری برای نایب رئیسی مجلس را «قومی» و«شخصی» خواند و از اصلاح‌طلبان خواست مانند قصه برجام اشتباه نکرده و توقعات از اصلاح‌طلبان در مجلس را بیخودی بالا نبرند.
– بی بی سی شبکه دولتی انگلیس پس از ۶ ماه حمایت همه جانبه از تحرکات انتخاباتی اصلاح‌طلبان، از عملکرد این طیف سلب مسئولیت کرد و آنها را متهم به ریاکاری از نوعی که نه اعتماد حاکمیت و نه اعتماد اپوزیسیون را جلب می‌کند، کرد.
– این روزنامه درمطلبی باعنوان « وعده‌های خوش‌رنگ و لعابی که هیچ کدام عملی نشد» با مقایسه اظهارات رئیس‌جمهور در سفر به ارومیه با وعده‌های انتخاباتی وی پرداخت و نوشت :دراین سخنان نوعی تناقض و شانه خالی کردن از عمل به مسئولیت‌ها و وعده‌ها را نشان می‌دهد.


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۴
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *