کسی که سر مردم کلاه می‌گذارد در بلندمدت ضرر خواهد دید

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
جمعه - ۳۰ مهر ۱۳۹۵


کسی که سر مردم کلاه می‌گذارد در بلندمدت ضرر خواهد دید

سید حسن خمینی:

کسی که سر مردم کلاه میگذارد در بلندمدت ضرر خواهد دید

تولیت آستان مقدس امام خمینی(ره) گفت: کسی که بر سر مردم کلاه میگذارد ممکن است در کوتاهمدت منافعی را کسب کند اما در بلندمدت ضرر خواهد کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسن خمینی در دیدار رئیس، معاونان و مدیران سازمان ملی استاندارد، با اشاره به «تأمین امنیت» به‌عنوان اولین وظیفه حکومتها از دیرباز تاکنون، اظهار کرد: اگر مفهوم امنیت را توسعه دهیم و یکی از اقسام آن را «امنیت روانی» بدانیم، سازمان ملی استاندارد ازجمله نهادهایی است که با این وظیفه اولیه حکومت ارتباط مستقیم دارد.وی با تأکید بر عنصر «اعتماد» در جوامع گذشته، یادآور شد: امروز بزرگ‌ترین عامل برای افزایش کیفیت کالا توسط تولیدکنندگان این است که احساس کنند در صورت کاستن از کیفیت، بازار مصرف خود را از دست خواهند داد، چراکه امروز با گسترش جوامع انسانی شناخت متقابل میان تولیدکننده و مصرف‌کننده از بین رفته است و اگر نهادی وجود نداشته باشد که به کیفیت، کمیت و سلامت کالا نظارت نکند، امنیت روانی جامعه مصرف‌کننده از بین می‌رود.

سید حسن خمینی گفت: از سرمایه‌های مهم سازمان ملی استاندارد اعتماد مردم به علامت استاندارد و نظارت سازمان ملی استاندارد است. وی بابیان اینکه اگر مردم احساس کنند کسی از ناآگاهی آنها سوءاستفاده می‌کنند امنیت روانی‌شان از بین می‌رود، تصریح کرد: احساس «نادان فرض شدن» از کم‌فروشی هم بدتر است و نه‌تنها امنیت روانی جامعه را از میان می‌برد بلکه زمینه‌ساز بزه در جامعه می‌شود؛ اما اگر وجود نظارت، در جامعه احساس شود اغلب افراد از تخلف خودداری می‌کنند.

یادگار امام ادامه داد: اگر در جامعه کسی احساس کند که از طریق کلاه گذاشتن بر سر مردم، کم‌فروشی و… می‌تواند امرارمعاش کند سایرین هم به خود اجازه این کار را خواهند داد و لذا نقش سازمان ملی استاندارد در دنیای مدرن تأثیر زیادی در امنیت روانی مردم خواهد داشت.

وی با تأکید بر «شادی»، «نشاط» و «زندگی خوب» در جامعه، خطاب به حاضران در جلسه اظهار کرد: امکانات میان انسانها به‌طور یکسان توزیع نشده است اما شادی انسانها درگرو نوع نگاه آنان به زندگی است و برخورداری از زندگی خوب در حوزه تولید و مصرف جامعه، بستگی به زحمات شما در سازمان ملی استاندارد دارد.

سید حسن خمینی در ادامه سخنان خود با تأکید بر بازتعریف و توسعه استانداردها، گفت: کسی که بر سر مردم کلاه می‌گذارد ممکن است در کوتاه‌مدت منافعی را کسب کند اما در بلندمدت ضرر خواهد کرد و جمله «همیشه حق با مشتری است» مبتنی بر همین منطق است، زیرا در صورت احترام به مشتری و مصرف‌کننده، تولیدکنندگان علاوه بر بالا بردن درآمد ملی، در بلندمدت درآمد شخصی بیشتری را نیز پیدا خواهند کرد. وی با تأکید بر توجه به صادرات و تأثیر آن برافزایش تولید ملی، تأکید کرد: توجه به صادرات دلسوزی برای تولیدکنندگان داخلی هم هست و رونق صادرات در زندگی تک‌تک آنان و کارگران مؤثر خواهد بود.

منبع: ایرنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۷
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *