وصول 160 میلیارد ریال معوقات صندوق رفاه دانشجویان در سال 95

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۶ مهر ۱۳۹۵


وصول 160 میلیارد ریال معوقات صندوق رفاه دانشجویان در سال 95

درنتیجه اجرای طرح بخشودگی جرایم محقق شد

وصول 160 میلیارد ریال معوقات صندوق رفاه دانشجویان در سال 95

رییس صندوق رفاه دانشجویان از کاهش میزان معوقات این صندوق با اجرای طرح بخشودگی جرایم و ارائه بسته‌های تشویقی خبر داد و گفت: با اجرای این طرح میزان معوقات صندوق رفاه دانشجویان در ابتدای امسال از 4440 میلیارد ریال به 3200 میلیارد ریال کاهش‌یافته است.

مهندس ذوالفقار یزدان‌مهر، با اعلام این مطلب با اشاره به کاهش آمار بدهی به صندوق رفاه دانشجویان طی یک سال گذشته، اظهار کرد: در ابتدای سال 94 مبلغ معوقات صندوق رفاه دانشجویان بالغ‌بر 4440 میلیارد ریال بوده است که با پیگیریهای انجام‌شده و ارائه طرحهای تشویقی این مبلغ در ابتدای سال 95 به 3200 میلیارد ریال کاهش‌یافته است و هم‌اینک این مبلغ بدهی 2300 میلیارد ریال است. وی در ادامه تصریح کرد: تاکنون تعداد 30 هزار و 881 نفر در طرح بخشودگی سال 95 صندوق رفاه دانشجویان شرکت کرده‌اند و مبلغ وصول‌شده از این افراد 160 میلیارد ریال و میزان بخشودگی جرایم آنها نیز به 25 میلیارد ریال رسیده است.

رییس صندوق رفاه دانشجویان در خصوص ارسال برخی پیامکها به فارغ‌التحصیلانی که بدهی خود را تسویه کرده و مدرک تحصیلی خود را نیز دریافت کرده‌اند، گفت:‌ تمامی کسانی که برای آنها از سوی صندوق رفاه دانشجویان پیامک ارسال‌شده است، در سامانه صندوق رفاه بدهکار هستند؛ اما اگر افرادی علی‌رغم پرداخت بدهی پیامک اخطار دریافت می‌کنند، به این دلیل است که اسناد پرداختی خود را به دانشگاه و صندوق رفاه دانشجویان ارائه نکرده‌اند.

یزدان‌مهر همچنین تاکید کرد: این دانشجویان باید با ارائه فیشهای پرداختی به نزدیک‌ترین دانشگاه محل سکونت و ثبت آن در سامانه صندوق رفاه دانشجویان، نسبت به اخذ تسویه‌حساب اقدام کنند.

رییس صندوق رفاه دانشجویان در پایان با اشاره به اجرای برنامه رتبه‌بندی سلف خوابگاهها،‌ گفت: بر اساس این برنامه در حال حاضر سلف خوابگاهها رتبه‌بندی شده و در 5 سطح دسته‌بندی‌شده است؛ اما رتبه‌بندی دانشگاهها بر اساس امکانات تغذیه (آشپزخانه و سلف‌سرویس و….) در دستور کار قرار دارد.

منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۶
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *