وزیر علوم انتظاراتش را از اساتید و دانشجویان اعلام کرد

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۷ مهر ۱۳۹۵


وزیر علوم انتظاراتش را از اساتید و دانشجویان اعلام کرد

وزیر علوم انتظاراتش را از اساتید و دانشجویان اعلام کرد

298563993

دکتر محمد فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۱۳۹۶-۱۳۹۵ پیامی صادر کرد. بخشی از پیام دکتر فرهادی بدین شرح است:
فرارسیدن سال تحصیلی جدید را به‌تمامی دانشگاهیان، اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان پرتلاش تبریک و تهنیت می‌گویم.
کشور ما با تولید ۱/۸۲ درصد علم جهانی و کسب رتبه ۱۶ توانسته است تقریباً ۲ برابر نسبت جمعیت خود در خدمت تولید علم جهانی باشد. حضور تعدادی از دانشگاههای ایران در رتبه‌بندیهای معتبر جهانی و تعداد قابل‌توجهی از استادان در زمره برترینهای علمی جهان مؤید این نکته است که تلاشهای جامعه علمی و دانشگاهی ایران عزیز به ثمر نشسته و عرصه علم و فناوری دنیا امروز دستاوردهای علمی ما را باور و به نتایج پژوهشهای ما چشم دوخته است. تمایل مراکز آموزش عالی و تحقیقاتی سراسر دنیا برای تبادل استاد و دانشجو و حضور مسؤولان علمی کشورها و انجام پروژه‌های آموزشی و پژوهشی مشترک نیز گواهی براین مدعاست.
زیرساختها و بنیانهای فراهم آمده در حوزه‌های آموزش عالی، تصویب طرح آمایش و جهت‌گیری به سمت توسعه هدفمند، ساماندهی دانشگاهها و موسسه‌های آموزش عالی، بازنگری اساسی در برنامه‌های درسی، تعدیل ظرفیتها متناسب با امکانات و مأموریتها نیز، ضامن و پشتوانه ارتقای کیفیت آموزش عالی است. همچنین، توسعه پارکهای علم و فناوری، مراکز رشد و شرکتهای دانش‌بنیان دلیل پایبندی و تعهد این وزارتخانه بر تحقق امر مهم تجاری‌سازی تولیدات علمی و حاکمیت علم و دانش در کلیه امور به‌خصوص اقتصاد دانش‌بنیان است. امروز رهنمودها و حمایتهای مقام معظم رهبری و محیط مساعدی که باهمت و تلاش صاحب‌نظران حوزه علم و فناوری، با اتکای به حمایتهای بی‌دریغ دولت تدبیر و امید و فضای بین‌المللی به وجود آمده است، مسؤولیت مضاعفی را متوجه دانشگاهیان می‌سازد.
در چنین فضای پرنشاطی است که می‌توان از اعضای هیأت علمی انتظار داشت که با تجهیز خود به آخرین دستاوردهای علم، پژوهش و فناوری، آماده پاسخگویی به دانشجویان پرسشگر، خلاق و توانمند باشند و با یاری آنان ضمن حل مسائل و مشکلات کشور، در راستای توسعه علمی و همه‌جانبه گام بردارند.
از دانشجویان نیز انتظار می‌رود با غنیمت شمردن اوقات گران‌قدر جوانی و با تلاش و همت مثال‌زدنی، دین خود را به ملت بزرگوار و نظام جمهوری اسلامی ایران ادا کنند. وزارت علوم هم خود را متعهد می‌داند که از هیچ تلاشی برای رفع مشکلات دانشجویان و دانشگاهیان دریغ نورزد. منبع: مهر


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *