ورود رئیس‌جمهور به کوبا

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۳۱ شهریور ۱۳۹۵


ورود رئیس‌جمهور به کوبا

اظهارات رو در روی روحانی و فیدل کاسترو

ورود رئیس‌جمهور به کوبا

949295651

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران بعدازظهر دوشنبه به‌وقت محلی در کاخ انقلاب هاوانا از سوی رائول کاسترو رئیس‌جمهوری کوبا مورد استقبال رسمی قرار گرفت.
روحانی در دیدار فیدل کاسترو رهبر انقلاب کوبا گفت: ملت ایران با ایستادگی در برابر فشارها رشد اقتصادی را ادامه می‌دهد. ایران و کوبا نماد مقاومت در برابر شدیدترین تحریمها هستند.
وی با بیان این‌که ملت بزرگ ایران علیرغم فشارها و تحریمها توانسته است به رشد اقتصادی خود ادامه دهد افزود: خوشحالم که نخستین سفر دو جانبه من به آمریکای لاتین از کوبا آغاز می‌شود که نماد مقاومت و مبارزه با استعمار در این قاره است.رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه ملتهای ایران و کوبا هر دو در مقابل فشارهای خارجی استقامت کردند، افزود: انقلاب مردم کوبا تحت شدیدترین تحریمهای اقتصادی آمریکا قرار گرفت و ملت ایران نیز در طول هشت سال جنگ تحمیلی در حالی ایستادگی کرد که شرق و غرب به متجاوز کمک می‌کردند؛ لذا ایران و کوبا نماد مقاومت در برابر شدیدترین تحریمها هستند. روحانی تأکید کرد که ملت ایران علیرغم فشارها و تحریمهای ظالمانه مسیر توسعه و رشد اقتصادی خود را ادامه می‌دهد.
فیدل کاسترو نیز در این دیدار با اشاره به بررسی و پیگیری سیر انقلاب اسلامی در ایران گفت: در آغاز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران نظر مثبت خود را در مورد امام خمینی و انقلاب ملت ایران اعلام کردم.
رهبر انقلاب 1959 کوبا مقاومت ملت ایران در برابر فشارها و تحریمها را تحسین‌برانگیز خواند و افزود: این موضوع نشأت گرفته از آگاهی و رشد فرهنگی مردم ایران است. فیدل کاسترو با اشاره به حضور رئیس‌جمهوری کشورمان در اجلاس سران جنبش عدم تعهد ادامه داد: سخنرانی چشمگیر شما در این اجلاس را به‌دقت گوش دادم و این سخنان و حضورتان در این منطقه روحیه مثبتی در آمریکای لاتین ایجاد کرده است.
وی در پایان با اشاره به بحران آب در نقاط مختلف جهان تأکید کرد که در برنامه‌ریزی آینده کشورهای جهان، آب مسئله محوری خواهد بود.
در مراسم استقبال رسمی از حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حسن روحانی، پس از نواخته شدن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کوبا، روسای جمهور دو کشور هیأتهای عالی‌رتبه همراه را به یکدیگر معرفی کردند.
روحانی و رائول کاسترو بلافاصله پس از پایان مراسم استقبال رسمی وارد محل مذاکرات دو جانبه شدند. منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۶
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *