واکنش اتحادیه عرب به پیام رهبر معظم انقلاب

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۰ شهریور ۱۳۹۵


واکنش اتحادیه عرب به پیام رهبر معظم انقلاب

واکنش اتحادیه عرب به پیام  رهبر معظم انقلاب

 

شورای وزرای خارجه اتحادیه عرب در نشست امروز خود با صدور بیانیه‌ای، به سخنان انتقادآمیز رهبر انقلاب اسلامی ایران از مقامات سعودی واکنش نشان داد.نشست شورای وزرای خارجه اتحادیه عرب لحظاتی با صدور بیانیه پایانی در محکومیت ایران پایان یافت.
این شورای به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد مراسم سالیانه حج واکنش نشان داد.
شورای وزرای خارجه عرب دراین بیانیه، با انتقاد از سخنان اخیر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مدعی شد که این‌گونه سخنان با حقیقت آنچه عربستان سعودی و پادشاه این کشور برای اسلام و مسلمانان و مراسم حج انجام می‌دهد، واقعیت ندارد.
رهبر عظیم‌الشأن انقلاب سه‌شنبه این هفته در پیام سالانه خود به حجاج خانه خدا، از سوء مدیریت مقامات عربستانی در برگزاری حج انتقاد کردند و از دولتها و کشورهای اسلامی خواستند برای مدیریت مکه و مدینه به فکر راه‌حل اساسی باشند.
در بیانیه شورای وزرای خارجه عرب آمده است؛ دولت عربستان تنها مرجعی است که می‌تواند به امور حج و حجاج رسیدگی کند.
این شورا با فراموش کردن شهادت بیش از 7 هزار زائر خانه خدا که براثر بی‌تدبیری و بی‌توجهی مقامات سعودی به شهادت رسیدند، مدعی شد که اتهامها و حملات «مغرضانه» ایران به‌طورکلی باارزشها و اصول اسلام و اصول سیاست هم‌جواری منافات دارد.
پیش‌تر نیز مقامات برخی از کشورهای عربی، همانند گذشته به دستور اربابان سعودی خود، به سخنان رهبر انقلاب اسلامی واکنش نشان داده و آن را محکوم کرده بود.
مفتی عربستان سعودی نیز در واکنش به بیانات رهبری، گفته بود که ایرانیها مسلمان نیستند؛ بلکه مجوس (آتش‌پرست) هستند. منبع: آخرین خبر


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۷
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *