نیروهای عراقی به ۵ کیلومتری موصل رسیدند

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲ آبان ۱۳۹۵


نیروهای عراقی به ۵ کیلومتری موصل رسیدند

نیروهای عراقی به ۵ کیلومتری موصل رسیدند

یک مقام عراقی از نزدیک شدن نیروهای شرکتکننده در آزادسازی موصل به حومه این شهر خبر داد و گفت: این نیروها هماینک در فاصله پنج کیلومتری موصل قرار دارند.

 کریم سنجاری وزیر امور داخلی اقلیم کردستان عراق شنبه‌شب اعلام کرد که نیروهای عراقی در پی ورود به شهر الحمدانیه، هم‌اینک به پنج کیلومتری موصل رسیده و نبرد علیه داعش طبق برنامه پیش می‌رود.

نیروهای عراقی با پشتیبانی هواپیماهای ائتلاف بین‌المللی، پیشروی برای تصرف کامل شهر «تکلیف» در حومه شمالی شهر موصل و تلاش برای تصرف آن را ادامه می‌دهند.

این در حالی است که جنگ با عناصر تروریستی داعش در اطراف موصل بشدت ادامه دارد.

سرتیپ یحیی رسول سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک در عراق نیز گفت: نیروهای عراقی و پلیس فدرال و پیشمرگهای کرد، پیروزیهای قابل‌توجهی در برخی مناطق موصل به دست آورده‌اند.

وی خاطرنشان کرد که پرچم عراق در بخشداری الحمدانیه به اهتزاز درآمده و پاک‌سازی این منطقه ادامه دارد و روستاهای هراره و الرصیه نیز آزادشده است.

این نظامی عراقی همچنین اظهار کرد: مخازن شرکت نفت شمال در نزدیکی منطقه فلفیل نیز به کنترل نیروهای عراقی درآمده و این نیروها در زمان حاضر سرگرم پاک‌سازی روستای نعناعه هستند و پیشروی به‌سوی اهداف موردنظر ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، پیشمرگهای های کرد همچنین توانسته‌اند کنترل شهرک فلفیل در نزدیکی سد موصل را به دست‌گیرند و این نیروها هم‌اکنون به مناطقی در حومه موصل رسیده‌اند.

منبع: ایرنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۸
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *