نصب دوربینهای مداربسته در بهشت‌زهرا (س) و برخورد قاطع با بی‌اخلاقیها

دسته: رویداد حقوقی
بدون دیدگاه
جمعه - ۲۳ مهر ۱۳۹۵


نصب دوربینهای مداربسته در بهشت‌زهرا (س) و برخورد قاطع با بی‌اخلاقیها

نصب دوربینهای مداربسته در بهشتزهرا (س) و برخورد قاطع با بیاخلاقیها

 

معاون امور اجتماعی فرهنگی و روابط عمومی سازمان بهشت‌زهرا (س) با تاکید بر نقش ویژه شهروندان در جلوگیری از بروز بی‌اخلاقیها افزود: بهشت‌زهرا (س) قاطعانه با بی‌اخلاقیها و اقدامات خلاف شئون اسلامی و انسانیها دراین مکان مقدس برخورد خواهد کرد.

سعید خال، گفت: بهشت‌زهرا (س) در سال 1349 تأسیس‌شده و تا به امروز که 46 سال از فعالیت آن می‌گذرد بیش از یک میلیون و 500هزار ساکن خاموش را در خود جای‌داده است و به‌عبارت‌دیگر بیش از یک‌میلیون و 500 هزار سنگ‌قبر در آن وجود دارد.

وی افزود: در حال حاضر دراین مکان مقدس بیش از 30 هزار سنگ‌قبر شهدای گران‌قدر، 4000 شهید گمنام گلگون‌کفن، بیش از یک هزار سنگ‌قبر مربوط به هنرمندان، یک هزار سنگ‌قبر نام‌آوران و 500 سنگ‌قبر مربوط به ورزشکاران وجود دارد.

وی ادامه داد: بهشت‌زهرا (س) وسعتی حدود 750 تا یک هزار هکتار دارد لذا نمی‌توان در مکانی با این وسعت برای هر سنگ‌قبر یک نگهبان ویژه قرارداد. این در شرایطی است که شهروندان عزیزمان آداب، فرهنگ و اخلاق ورود به این مکان مقدس را به‌خوبی می‌دانند و رعایت می‌کنند اما ندرتاً برخی اعمال غیراخلاقی از سوی عده‌ای انگشت‌شمار که از اخلاق و شعور اجتماعی به دور هستند، سر می‌زند.

وی تاکید کرد: قطعاً چنین اعمال غیراخلاقی تنها از افراد غیرعادی سر میزند، اعمالی که در شمار پدیده‌های زشت اجتماعی است و موارد مشابه آن توسط همین افراد در دسته تماشاگرنما در استادیوم به شکل مخالفتی پدیدار می‌شود.

معاون امور اجتماعی فرهنگی و روابط عمومی سازمان بهشت‌زهرا (س) ضمن درخواست از شهروندان برای همکاری در شناسایی چنین افرادی گفت: تمهیدات لازم با هماهنگی دستگاههای انتظامی و امنیتی و دادگاه بخش آفتاب انجام‌شده است اما دراین مسیر بی‌تردید می‌طلبد که شهروندان اخلاق‌مدار پایتخت بهشت‌زهرا (س) را یاری کنند و با ارائه اطلاعاتی از این افراد زمینه برخورد قاطعانه با این افراد بی‌اخلاق را فراهم کنند.

وی با تاکید براین که تنها یک مورد پاشیده شدن رنگ‌بر روی سنگ مزار متعلق به غلامحسین مظلومی رخ‌داده بود، افزود: خوشبختانه با همکاری قابل‌تقدیر خانواده مظلومی، سنگ مزار این ورزشکاران فقید کشور تصحیح شد. برخلاف برخی اخبار منتشره در فضای مجازی مواردی چون تخریب سریالی یا تشکیل گروه و تشکیلات برای این اقدامات غیراخلاقی را به‌کلی تکذیب می‌کنم.

معاون امور اجتماعی فرهنگی و روابط عمومی سازمان بهشت‌زهرا (س) ادامه داد: از روی دادن چنین حوادثی برای هر یک از اهل قبور به‌ویژه ورزشکاران متأسف می‌شویم، لذا برای جلوگیری از روی دادن اتفاقات نادر و بی‌سابقه در بهشت‌زهرا (س) مطالعات نصب دوربینهای مداربسته آغازشده است اما بیش از هر چیز همکاری و یاری شهروندان می‌تواند مانع از بروز چنین حوادثی شود.

منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۴
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *