نحوه تأمین اعتبارات سازمان هواپیمایی کشوری مشخص شد

دسته: تازه های قوانین
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۱ آبان ۱۳۹۵


نحوه تأمین اعتبارات سازمان هواپیمایی کشوری مشخص شد

نحوه تأمین اعتبارات سازمان هواپیمایی کشوری مشخص شد

 960554290

نمایندگان مردم در خانه ملت مقرر کردند اعتبارات سازمان هواپیمایی کشوری از محل درآمدهای اختصاصی، کمک‌‌‌ها و سایر درآمدهایی که بر اساس تعرفه مصوب شورای عالی هواپیمایی وصول شود، تأمین خواهد شد.

نمایندگان در نشست علنی روز چهارشنبه، 5 آبان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی اصلاح لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه‌ای کشور اعاده شده از شورای نگهبان با اصلاح بند (ب) ماده الحاقی 36 این لایحه با 133 رأی موافق، 16 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 223 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

دربند 2 اصلاحی ماده الحاقی 36 لایحه تنظیم بخشی از احکام برنامه‌های توسعه کشور، به‌منظور ارتقای ایمنی و کیفیت خدمات حمل‌ونقل هوایی، ناوبری هوایی و فرودگاهی به شرح زیر آمده است:

2- اعتبارات سازمان هواپیمایی کشوری (هزینه‌ای و سرمایه‌ای) از محل درآمدهای اختصاصی، کمک‌‌‌ها و سایر درآمدهایی که بر اساس تعرفه مصوب شورای‌ عالی هواپیمایی با رعایت مواد (38) و (39) قانون محاسبات عمومی کشور وصول شود، تأمین می‌گردد.

در ادامه نمایندگان به اصلاح بند 5 ماده الحاقی 36 لایحه مذکور پرداختند و آن را با 150 رأی موافق، 3 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 222 نماینده حاضر در صحن به تصویب رساندند.

بر اساس بند 5 اصلاحی ماده الحاقی 36 لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه‌ای کشور، مطالبات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران (مادر تخصصی و شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی) موضوع تبصره (2) ماده (87) قانون اصلاح ماده (87) قانون وصول برخی از درآمدهای دولت مصوب 18/11/1390 و ماده (55) قانون تنظیم برخی از مقررات مالی دولت در حکم مطالبات مستند به اسناد لازم الاجراء می‌باشد و بر اساس آیین‌نامه اجرائی که حداکثر ظرف مدت 6 ‌ماه از تاریخ ابلاغ این قانون به پیشنهاد شرکت مذکور و تصویب وزرای راه و شهرسازی و دادگستری می‌رسد، قابل وصول می‌باشد. تا تصویب آیین‌نامه مزبور احکام این ماده توسط مأموران اجرای احکام دادگستری  اجرا می‌شود.


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *