نتایج اولیه آزمون دکتری این هفته اعلام می‌شود

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۸ فروردین ۱۳۹۶


نتایج اولیه آزمون دکتری این هفته اعلام می‌شود

نتایج اولیه آزمون دکتری این هفته اعلام میشود

 

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تأکید بر اینکه نتایج اولیه آزمون دکتری 96 این هفته اعلام میشود، گفت: داوطلبان از نهم تا سیزدهم اردیبهشتماه 96 فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

دکتر حسین توکلی با اعلام این مطلب اظهار کرد: بر اساس ضوابط تعداد 260 هزار و 520 داوطلب برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه‌متمرکز 96 ثبت‌نام نمودند. بر اساس برنامه زمانی اعلام‌شده آزمون فوق در 7 گروه آموزشی در 244 کد رشته امتحانی برای تعداد 260 هزار و 520 داوطلب در روز جمعه ششم اسفندماه 95 در یک نوبت و در 54 شهرستان مختلف کشور با نظم، کیفیت مطلوب و امنیت کامل مطابق برنامه زمانی پیش‌بینی‌شده برگزار شد.

وی در ادامه تصریح کرد: در آزمون فوق از تعداد 260 هزار و 520 داوطلب ثبت‌نام کننده تعداد 212 هزار و 941 داوطلب در جلسه آزمون حاضر و تعداد 47 هزار و 579 داوطلب در جلسه آزمون غایب بودند. پس از برگزاری آزمون قرائت پاسخنامه و تصحیح اوراق، محاسبه نمرات خام، تراز، نمره کل و سایر اطلاعات دیگر به‌عنوان نتیجه اولیه آزمون به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه کلی داوطلبان در روز دوشنبه 28 فروردین‌ماه 96 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد.

دکتر توکلی یادآور شد: بر اساس ضوابط از تعداد 212 هزار و 941 داوطلب حاضر در جلسه آزمون جمعاً تعداد 199 هزار و 303 داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده‌اند و 13 هزار و 638 داوطلب به علت نداشتن حدنصاب نمره علمی لازم مجاز به انتخاب رشته نمی‌باشند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: از تعداد 199 هزار و 303 داوطلب مجاز در آزمون فوق تعداد 75 هزار و 148 داوطلب مجاز به انتخاب رشته محل تحصیلی دوره روزانه دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و هم‌چنین مجاز به انتخاب کد رشته محلهای سایر دوره‌های آموزش عالی از جمله کد رشته امتحانی مربوط می‌باشند.

به گفته وی، از تعداد 199 هزار و 303 داوطلب مجاز تعداد 124 هزار و 155 داوطلب منحصراً مجاز به انتخاب کد رشته‌ محلهای تحصیلی از سایر دوره‌های آموزش عالی (به جز دوره روزانه دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی دولتی) از کد رشته امتحانی مربوط می‌باشند.

دکتر توکلی گفت: دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره 2) در روز چهارشنبه 30 فروردین‌ماه 96 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد و با توجه به ضوابط داوطلبانی که بر اساس مفاد اطلاعیه‌ای که به همراه کارنامه آنها در روز دوشنبه 28 فروردین 96 بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت مجاز به انتخاب رشته باشند می‌توانند برای پذیرش در کد رشته‌ محلهای دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی به‌جز دانشگاه آزاد از روز شنبه 9 تا چهارشنبه 13 اردیبهشت‌ماه به سایت سازمان سنجش مراجعه و پس از مطالعه دفترچه راهنمای (شماره 2) نسبت به انتخاب حداکثر 50 کد رشته محل از میان کد رشته‌ محلهای تحصیلی مورد علاقه از کدرشته امتحانی مربوط انتخاب کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور تأکید کرد: داوطلبان برای پذیرش در کد رشته ‌محلهای دانشگاه آزاد اسلامی پس از مشاهده کارنامه خود از سایت سازمان سنجش آموزش کشور به منظور انتخاب رشته در تاریخ تعیین‌شده به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه و پس از مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته و اطلاعیه‌ دانشگاه مذکور نسبت به انتخاب حداکثر 50 کد رشته محل از کد رشته‌ محلهای امتحانی مربوط در دانشگاه آزاد اسلامی اقدام و کد رشته انتخابی را به ترتیب علاقه در سایت درج کنند.

دکتر توکلی در پایان خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است امکان انتخاب رشته و پذیرش برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در هر دو سایت به طور مجزا امکان‌پذیر خواهد بود. منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *