مهلت بخشودگی دیرکرد جرایم رانندگی سال 94 رو به پایان است

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۵


مهلت بخشودگی دیرکرد جرایم رانندگی سال 94 رو به پایان است

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا

مهلت بخشودگی دیرکرد جرایم رانندگی سال 94 رو به پایان است

 

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا گفت: طرح بخشودگی دیرکرد جرایم رانندگی معوق تا پایان سال 94، آذرماه امسال به اتمام می‌رسد.

سرهنگ احمد کرمی اسد افزود: بر اساس تبصره 20 قانون بودجه 95 مقررشده درصورتی‌که مالکان وسایل نقلیه نسبت به پرداخت اصل جرایم معوق رانندگی خود تا پایان سال 94 اقدام کنند، 2 برابری دیرکرد آنها بخشوده شود. براین اساس و با تمهیدات اندیشیده شده، مالکان وسایل نقلیه تا آذرماه سال 95 اگر جرایم معوق رانندگی خود را تا پایان سال 94 پرداخت کنند می‌توانند از این تسهیلات برخوردار شده و به‌جای پرداخت جریمه 2 برابری، اصل مبلغ را بپردازند.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا با تاکید براین که این مهلت به‌هیچ‌وجه تمدید نمی‌شود، تصریح کرد: درصورتی‌که مالکان وسایل نقلیه در مهلت مقرر نسبت به پرداخت جرایم معوق خود اقدام نکنند، به‌طور سیستمی جریمه 2 برابری آنها مجدداً اعمال می‌شود.

وی با اشاره به به‌کارگیری تجهیزات جدید توسط پلیس راهور در خصوص شناسایی رانندگان متخلف در کنار سامانه‌های الکترونیکی گفت: بر اساس خودرو رانندگانی که بیش از یک‌میلیون تومان بدهی جریمه‌دارند توسط مأموران پلیس‌راه و راهور در معابر برون و درون‌شهری توقیف و تا زمان پرداخت دیون معوق در پارکینگ متوقف می‌شود.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا تصریح کرد: درعین‌حال تیمهای عملیات پلیس راهور ناجا نیز دراین خصوص تجهیز شده‌اند تا با رانندگان متخلف برخورد کنند. لذا توصیه می‌کنیم رانندگانی که بدهی جریمه معوق دارند از مهلت باقیمانده استفاده کرده تا از تسهیلات این طرح بهره‌مند شوند و کار خود را به‌روزهای آخر موکول نکنند.

کرمی اسد گفت: رانندگان برای استفاده از این تسهیلات نیازی به مراجعه به راهنمایی‌ورانندگی ندارند و این تسهیلات به‌طور متمرکز در سامانه اجرائیات پلیس راهور اجرایی شده است و براین اساس مالکان وسایل نقلیه می‌توانند با ارسال VIN وسیله نقلیه به همراه * در پایان آن به سامانه پیامکی 1101202020 شناسه قبض و پرداخت و مبلغ جریمه خود را دریافت کرده و همانند سایر قبوض از طریق دستگاههای خودپرداز و یا اینترنت بانک خود آن را پرداخت کنند.

وی افزود: همچنین مالکان وسایل نقلیه می‌توانند از طریق شماره 120 از مبلغ جریمه خود مطلع شوند و یا با مراجعه به مراکز پلیس +10 و یا سایت اینترنتی پلیس راهور به نشانی www.rahvar120.ir نسبت به دریافت صورت‌وضعیت تخلفات رانندگی خود و پرداخت آن اقدام کنند.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا تصریح کرد: همچنان تسهیلات پرداخت موردی قبوض جرایم رانندگی در سامانه راهور 120 مهیاست و رانندگان می‌توانند به‌صورت یکجا و یا موردی نسبت به پرداخت قبوض جرایم رانندگی اقدام کنند.

وی در خصوص امکان اعتراض به جرایم سال 94 گفت: همچنان رانندگان پس از دریافت صورت‌وضعیت تخلفات رانندگی خود درصورتی‌که به جرایم ثبت‌شده اعتراض دارند می‌توانند از طریق پلیس + 10 و یا هیأتهای رسیدگی به تخلفات رانندگی به جرایم رانندگی خود با ارائه مستندات اعتراض کنند.

به گزارش سایت راهور، برابر ماده 5 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، متخلف موظف است ظرف مدت 60 روز از تاریخ مندرج در قبض جریمه یا تاریخ ابلاغ‌شده در قبض جریمه‌ای که به اطلاع او می‌رسد جریمه را به حسابی که از طرف خزانه‌داری کل تعیین و اعلام می‌شود پرداخت و رسید دریافت نماید یا مراتب اعتراض خود را ظرف مدت مذکور با ذکر دلایل به اداره اجرائیات راهنمایی‌ورانندگی تسلیم کند.

اداره مذکور موظف است حداکثر ظرف 24 ساعت پس از وصول اعتراض بررسی لازم را انجام داده و در صورت غیرموجه دانستن اعتراض مراتب را به معترض ابلاغ نماید، در صورت اصرار معترض، اداره اجرائیات موضوع را جهت رسیدگی به واحد رسیدگی به اعتراضات ناشی از تخلفات رانندگی ارسال می‌کند. درصورتی‌که متخلف در مهلت قانونی مذکور اعتراض خود را تسلیم یا ظرف بیست روز پس از ابلاغ رأی واحد جریمه را پرداخت نکند، موظف است جریمه را به مأخذ دو برابر مبلغ مندرج در قبض جریمه بپردازد.

منبع: مهر


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۰
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *