ممنوعیت تتو و خالکوبی در آرایشگاهها

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۷ دی ۱۳۹۵


ممنوعیت تتو و خالکوبی در آرایشگاهها

فرمانده انتظامی تهران بزرگ خبر داد:

ممنوعیت تتو و خالکوبی در آرایشگاهها

450094968

رئیس پلیس پایتخت با اعلام برخورد با تخلفات و فعالیتهای غیرمجاز پزشکی آرایشگاهها گفت: انجام هرگونه خدمات و فعالیتهای پزشکی همچون تتو و خالکوبی در آرایشگاهها غیرقانونی و تخلف است و با متخلفان برخورد میشود.

سردار حسین ساجدی نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ در حاشیه نشست بررسی «طرح ملی ساماندهی و نظارت بر آرایشگاههای زنانه و لوازم‌آرایشی و بهداشتی و دارویی سراسر کشور» و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این جلسه مبنا بحث مبارزه با تخلفات آرایشگاهها به‌ویژه آرایشگاههای زنانه بود و با جمع‌بندی صورت گرفته و تعامل بیشتر، امیدواریم در بحث نظارت و برخورد با فروش لوازم‌آرایشی قاچاق قوی‌تر وارد شویم و مجموعه پلیس آمادگی کامل دارد با تعاملات بین دستگاهی در برخورد با قاچاقچیان کالا دخالت و همکاری کند.

وی با اشاره به برخی فعالیتهای غیرمجاز پزشکی آرایشگاهها که سلامت شهروندان را به مخاطره می‌اندازد، تأکید کرد: انجام هرگونه خدمات و فعالیتهای پزشکی همچون تتو و خال‌کوبی در آرایشگاهها غیرقانونی و تخلف است و با متخلفان برخورد می‌شود.

ساجدی نیا درباره فعالیتهای غیرمجاز آرایشگاهها در شبکه‌های اجتماعی نیز گفت: از ماههای پیش، پلیسهای اماکن و فتا، این‌گونه فعالیت آرایشگاهها را در فضای مجازی رصد می‌کنند و با آنها برخورد خواهند کرد ضمن آن‌که در بحث برخورد با مدلینگ هم فعالیتهای خوبی انجام‌شده است.

برخورد با آرایشگاههای بدون مجوز و غیرمجاز از دیگر موضوعات مورداشاره رئیس پلیس پایتخت بود و در توضیح بیشتر دراین‌باره گفت: فعالیتهای زیرزمینی این آرایشگاهها سلامت جامعه را هدف قرار داده است.

وی گفت: در طول سال چندین مرحله آرایشگاهها را به‌صورت دوره‌ای بازرسی می‌کنیم میزان تخلفات در آرایشگاههای مجوز دار به‌مراتب پایین‌تر است و کمتر با تخلف روبرو می‌شویم مگر در مورداستفاده از داروهای غیرمجاز و غیراستاندارد و بیشتر تخلفات در آرایشگاههای غیرمجاز انجام می‌شود.

به گفته فرمانده انتظامی تهران بزرگ، فروش کالاهای قاچاق در مغازه‌ها و آرایشگاهها برای پلیس معضل است در حالی‌که ورود این لوازم به خاطر حجم اندکشان بسیار راحت‌تر است. این اقلام قاچاق در انبارهای اطراف تهران با بدترین حالت ممکن دپو می‌شوند. مجموعه پلیسهای امنیت و اماکن و پلیس آگاهی به‌صورت ویژه این کالاهای بهداشتی و آرایشی قاچاق را رصد می‌کنند و جلوی ورودشان به بازار مصرف را می‌گیرند.

ساجدی نیا به تعامل بین بخشی در امر مبارزه با قاچاق کالا به‌ویژه کالاهایی که با سلامت افراد طرف هستند، اشاره کرد و گفت: آرایشگاههای فاقد مجوز باید در اسرع وقت نسبت به دریافت مجوز اقدام کنند و با آرایشگاههایی که خارج از حوزه و مجوز فعالیت می‌کند با جدیت برخورد شود.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تأکید بر لزوم انجام بازرسی در زمان غیر کاری گفت: برنامه ما این است بعدازظهرها هم بازرسی کنیم که هیچ تخلفی انجام نشود، با مجموعه پلیسهای تخصصی این آمادگی را داریم که با همکاری سازمان تعزیرات جلوی این تخلفات که سلامت خانمها و جوانان را تهدید می‌کند را بگیریم.

منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۴۶
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *