معیارهای دولت، چه کسانی را از لیست یارانه بگیران حذف خواهد کرد؟

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۴ شهریور ۱۳۹۵


معیارهای دولت، چه کسانی را از لیست یارانه بگیران حذف خواهد کرد؟

معیارهای دولت، چه کسانی را از لیست یارانه بگیران حذف خواهد کرد؟

670881858

به گفته سخنگوی دولت پرداخت سالانه 42 میلیارد تومان و ماهانه 3 هزار و 400 میلیارد تومان یارانه به افراد کار ساده‌ای به نظر نمی‌‌رسد.
این تغییر رویه دولت به نفع افرادی است که در شهرهای بزرگی چون تهران زندگی می‌کنند زیرا افراد با درآمد سالانه 35 میلیون تومان ثروتمند قلمداد نمی‌شوند.
این تغییر رویه در پرداخت یارانه توسط دولت موجب شد تا نگرانی افراد برای حذف از لیست یارانه کاهش یابد و براین اساس افراد کمتری از لیست دریافت یارانه خارج ‌شوند.
ولی نکته قابل توجه اینجاست که تشخیص دهک پردرآمد در جامعه بر عهده دولت است و هر فردی را جز افراد پردآمد بداند از لیست حذف خواهد کرد و معیار سنجش حذف افراد از یارانه نظر دولت خواهد بود.
حال باید دید دولت در سری جدید پرداخت یارانه، چه کسانی را جز دهکهای پردرآمد تشخیص می‌دهد و از گردونه دریافت یارانه حذف می‌کند و با درآمد ناشی از حذف یک سری از افراد چه کمکی به دولت می‌شود؟
با این تفاسیر آیا وعده دولت برای واریز یارانه افراد به حساب افراد نیازمند محقق می‌شود یا خیر؟
در این رابطه حسین طاهری کارشناس اقتصاد کلان در گفت‌و‌گو با میزان، گفت: تشخیص دهکهای پردآمد جامعه برای دولت کار ساده‌ای به نظر نمی‌رسد زیرا تا زمانیکه دولت به حساب شخصی افراد دسترسی نداشته باشد امکان شناسایی دهکهای پر درآمد وجود ندارد.
وی در ادامه افزود: تغییر روند حذف افراد از یارانه، کار کاملا معقول و درستی است زیرا شرایط زندگی در شهرهای مختلف کشور بسیار متفاوت است و افراد دارای درآمد سالیانه 35 میلیون تومان ثروتمند محسوب نمی‌شوند.
این کارشناس اقتصادی خاطر نشان کرد: مبنای پرداخت یارانه از ابتدا اشتباه بوده به همین خاطر دولت مجبور است تا هر چند مدت یکبار اصلاحیه‌ای در این مورد ارائه کند.
گفتنی است شصت و هفتمین مرحله یارانه نقدی مربوط به شهریور ماه سال جاری همانند ماههای گذشته به ازای هر نفر 45 هزار تومان، ساعت 24:00 روز جمعه مورخ 1395/6/26 به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود و صبح روز ۱۳۹۵/۶/۲۷ قابل برداشت است. منبع: میزان


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۹
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *