معرفی موتورسواران بدون گواهینامه به دادسرا

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱ شهریور ۱۳۹۵


معرفی موتورسواران بدون گواهینامه به دادسرا

فرمانده یگان عملیات و کنترل طرحهای ویژه ترافیکی پلیس راهور پایتخت:

معرفی موتورسواران بدون گواهینامه به دادسرا

فرمانده یگان عملیات و کنترل طرحهای ویژه ترافیکی پلیس راهور پایتخت از ادامه طرح تشدید برخورد با موتورسیکلت‌سواران متخلف با تمرکز بر نواحی مرکزی پایتخت خبر داد.

سرهنگ سعید سپهری درباره بر خود با تخلفات موتورسیکلت‌سواران در پایتخت، اظهار کرد: طرح تشدید برخورد با موتورسیکلت‌سواران متخلف در دست اجراست و همکاران من با تخلفات موتورسیکلت‌سواران به‌ویژه در نقاط مرکزی پایتخت همچون مناطق 11، 12، 6 و 7 برخورد می‌کنند.

وی درباره جرایم پیش‌بینی‌شده در قانون برای موتورسیکلت‌سواران متخلف گفت: بر اساس قانون تردد در خطوط ویژه اتوبوس‌رانی 800 هزار ریال، تردد در پیاده‌رو 650 هزار ریال، انجام حرکات نمایشی با موتورسیکلت همچون تک‌چرخ و دور زدن در جا یک‌میلیون و 500 هزار ریال جریمه را برای متخلفان در بر خواهد داشت.

سپهری همچنین بابیان اینکه نداشتن کلاه ایمنی جریمه 600 هزار ریالی را برای متخلفان به همراه دارد، افزود: این جریمه برای یک نفر است و اگر موتورسیکلت‌سوار دارای ترک‌نشین نیز باشد جریمه 600 هزار ریالی برای این فرد نیز به شکل جداگانه اعمال خواهد شد. متأسفانه گاهی برخی از موتورسیکلت‌سواران خودشان یا ترک‌نشینشان کلاه ایمنی داشته و فرد دیگر فاقد کلاه ایمنی است که این افراد نیز جریمه خواهند شد.

فرمانده یگان عملیات و کنترل طرحهای ویژه ترافیکی پلیس راهور پایتخت بابیان اینکه حمل بار غیرمتعارف با موتورسیکلت جریمه 400 هزار ریالی دارد افزود: متأسفانه تعداد معدودی از موتورسیکلت‌سواران نه‌تنها رعایت حال و جان خود را نمی‌کنند بلکه توجهی به ایمنی دیگر شهروندان نیز ندارند و اقدام پلیس در برخورد با تخلفات این افراد برای حفظ جان خودشان و دیگر شهروندان است.

مواردی که منجر به توقیف موتورسیکلت میشود

سپهری درباره مواردی که منجر به توقیف موتورسیکلت می‌شود اظهار کرد: عبور از خط ویژه و پیاده‌رو، نداشتن کلاه ایمنی و انجام حرکات نمایشی با موتورسیکلت جزو تخلفاتی است که در صورت رؤیت شدن از سوی پلیس حتماً با آن برخورد می‌شود و ضمن اینکه موتورسیکلت‌سوار متخلف جریمه خواهد شد، نسبت به توقیف آن نیز اقدام می‌شود.

فرمانده یگان عملیات و کنترل طرحهای ویژه ترافیکی پلیس راهور پایتخت افزود: براین اساس اگر موتورسیکلت برای بار اول توقیف‌شده باشد به مدت یک هفته و در صورت تکرار به مدت یک ماه در پارکینگ خواهد بود.

هشدار نسبت به رانندگی بدون گواهینامه با موتورسیکلت

وی با تأکید بر اینکه راندن موتورسیکلت بدون داشتن گواهینامه معتبر تخلف است، تصریح کرد: متأسفانه برخی از جوانان بدون داشتن گواهینامه از موتورسیکلت استفاده می‌کنند که این افراد به دادسرای 32 پلیس راهور معرفی‌شده و جریمه‌شان با نظر مقام قضایی اعمال می‌شود ازاین‌رو به کلیه افراد هشدار می‌دهیم که از رانندگی بدون گواهینامه چه با موتورسیکلت و چه با خودرو سواری پرهیز و خانواده‌ها نیز حواسشان به فرزندانشان باشد تا دست به چنین اقدامی نزنند.

منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۴
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *