معاون اجتماعی دادگستری کل خراسان رضوی خبر داد : کاهش طلاق توافقی در 6 ماهه نخست امسال

دسته: دسته‌بندی نشده
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۳ مهر ۱۳۹۵


معاون اجتماعی دادگستری کل خراسان رضوی خبر داد : کاهش طلاق توافقی در 6 ماهه نخست امسال

مرتضوی گفت: در راستای تلاشهای انجام‌شده در امر پیشگیری از طلاق توافقی خوشبختانه شاهد کاهش چشمگیر آمارها در وقوع طلاق توافقی بوده‌ایم.
سید امیر مرتضوی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خراسان رضوی به موضوع طلاق توافقی اشاره کرد و گفت: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقدامات پیشگیرانه در ارتباط با کاهش طلاق توافقی، بر اساس استفاده از ظرفیتهای موجود در قانون حمایت خانواده اقدامات مؤثر مفیدی در استان خراسان رضوی انجام‌شده است.
وی گفت: خوشبختانه آمار طلاق توافقی در حد مطلوبی کاهش داشته و باعث شده است که استان خراسان علاوه بر کاهش طلاق توافقی در امر صلح و سازش نیز موفق باشد.
این مقام قضایی اظهار کرد: در فروردین امسال طلاق توافقی به میزان 24/7- نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.
مرتضوی ادامه داد: این روند کاهشی برای ماه اردیبهشت 15/8- برای خرداد 26/2- تیر 43/1- مرداد 33/1- و برای شهریورماه 37/8- بوده است که نشان می‌دهد طلاق توافقی در 6 ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته سیری نزولی را طی کرده است.
معاون اجتماعی دادگستری کل خراسان رضوی همچنین به امر صلح و سازش دراین استان اشاره کرد و گفت: گزارشها و آمارها نشان می‌دهد که صلح و سازش در 6 ماهه نخست امسال روندی صعودی داشته و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 14 درصد افزایش‌یافته است. منبع: میزان


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۱
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *