مرکل رسماً نامزد کرسی صدراعظمی آلمان شد

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲ آذر ۱۳۹۵


مرکل رسماً نامزد کرسی صدراعظمی آلمان شد

برای چهارمین دوره

مرکل رسماً نامزد کرسی صدراعظمی آلمان شد

 Angela Merkel

آنگلا مرکل رسماً اعلام کرد که برای چهارمین دوره قصد دارد تا برای پست صدراعظمی آلمان نامزد شود.

  به نوشته روزنامه گاردین، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان همان‌طور که قبلاً گفته‌شده بود روز یکشنبه موضع خود را برای نامزدی دراین پست اعلام می‌کند، گفت، می‌خواهد برای چهارمین بار برای انتخابات صدراعظمی آلمان که در سپتامبر 2017 برگزار می‌شود، نامزد شود.

وی تأکید کرد که تصمیم‌گیری درباره نامزدی مجددش برای چهارمین بار آسان نبوده چون با چالشهایی سخت و انتظارات نامعقولی در سطح جهان هم‌زمان با ترک باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا از این سمت روبه‌رو خواهد بود.

مرکل در جریان نشستی در برلین گفت: من مدت‌زمان زیادی را برای تصمیم‌گیری دراین‌باره صرف کردم تا بتوانم برای چهارمین بار برای سمت صدراعظمی خودم را نامزد کنم. از زمان روی کار آمدن در سال 2005، من همیشه به این فکر بودم که خودم را وقف آلمان کنم. از آن زمان تاکنون نیز تلاش کرده‌ام تا خودم را وقف این اولویت کنم.

مرکل 62 ساله در سطح جهانی باتجربه‌ترین رهبر با مدت‌زمان طولانی کشورداری در غرب است. وی باید به چالشهای زیادی چون چگونگی شکل‌گیری روابط میان آمریکا با ریاست جمهوری دونالد ترامپ و اروپا و همچنین رویارویی با بریگزیت و رویارویی با تهاجمهای روسیه پاسخ دهد.

صدراعظم آلمان در ادامه گفت:‌ تحمل و به دوش کشیدن یک‌تنه این مشکلات و چالشها امری بسیار سخت است و این‌یک انتظار بیهوده و پوچ است. چالشهای اصلی من این است؛ اتحادیه اروپا در حال حاضر با بحران یورو، مسأله مهاجرت و تصمیم‌گیری انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا روبه‌روست و من باید به آنها پاسخ دهم.

صدراعظم آلمان همچنین در جریان این نشست خبری در برلین خطاب به سایر رهبران حزب اتحاد دموکرات مسیحی گفت که باید خودشان را برای کنفرانس حزب در دسامبر 2016 آماده کنند و ادامه داد: من ساعتهای متمادی صرف کردم تا به این نتیجه برسم که باید دراین پست بار دیگر نامزد شوم. انتظار دارم که این انتخابات، سخت باشد. من منتظر موقعیت مناسب برای اعلام نامزدی خود می‌مانم.

رأی‌دهندگان آلمانی به نظر از انتخاب مجدد مرکل برای صدراعظمی این کشور راضی هستند. در نظرسنجی موسسه “Emnid” مشخص شد که 55 درصد از آلمانیهای شرکت‌کننده به نفع وی رأی دادند درحالی‌که تنها 39 درصد مخالف وی بودند.

منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۷
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *