مذاکره برای تسهیل صدور روادید آلمان برای اهالی قلم و رسانه

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲ آبان ۱۳۹۵


مذاکره برای تسهیل صدور روادید آلمان برای اهالی قلم و رسانه

سفیر ایران در آلمان خبر داد

مذاکره برای تسهیل صدور روادید آلمان برای اهالی قلم و رسانه

 

 

سفیر ایران در آلمان از رایزنی برای تسهیل در صدور ویزای اهالی فرهنگی و رسانه برای سفر به آلمان و پیگیری حضور ایران بهعنوان میهمان ویژه در نمایشگاه کتاب فرانکفورت خبر داد.

علی ماجدی سفیر ایران در کشور آلمان در حاشیه بازدید خود از غرفه ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت درباره علت سفر خود از برلین به فرانکفورت برای بازدید از این نمایشگاه عنوان کرد: به‌عنوان سفیر سابقه اصلی من در فعالیتهای اقتصادی و سیاسی است اما این تنها محدوده فعالیتم به شمار نمی‌رود و روابط و موضوعات فرهنگی نیز به‌تناسب موردتوجه من هست. بر همین اساس در مدت دو سال حضورم در آلمان به این نتیجه رسیده‌ام که فرهنگ و ارتباطات فرهنگی میان دو کشور ایران و آلمان دارای جایگاه ویژه‌ای است و نه‌تنها مسؤولان دو کشور که مردمان آنها نیز به آن علاقه دارند تا جایی که به‌جرئت می‌توانم بگویم بسیاری مردمان آلمان و ایران دو کشور را می‌شناسند و حداقل در آلمان مردم باسابقه تمدنی سه‌هزارساله ایران آشنایند. وی افزود: در نمایشگاه کتاب امسال فرانکفورت تعدادی از هم‌وطنان و ناشران ایرانی حضور داشتند و برنامه‌هایی را اجرا کردند که بنده نیز از نزدیک با آنها آشنا شدم و از آنها بابت حضور پررنگشان دراین جمع تشکر می‌کنم به‌ویژه اینکه بسیاری از آثار ارائه‌شده دارای ترجمه‌های خوبی به انگلیسی و حتی آلمانی هستند.

%d9%85%d8%b0%d8%a7%da%a9%d8%b1%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d8%b3%d9%87%db%8c%d9%84-%d8%b5%d8%af%d9%88%d8%b1-%d8%b1%d9%88%d8%a7%d8%af%db%8c%d8%af

 ماجدی در ادامه با اشاره به علاقه ایران برای معرفی فرهنگ اسلامی خود گفت: ما سعی داریم با زبانی ویژه به جهان اعلام کنیم اسلامی که ایران درصدد معرفی آن است فرهنگ و آئینی تعاملی است و در مقابل اسلام وهابی و داعشی قرار دارد. پیام ایران درواقع ارائه فرهنگی اسلامی است که با جهان امروز سازگاری دارد. وی در بخش دیگری از گفتگو در پاسخ به سؤالی درباره توانایی سفارت ایران در آلمان برای تحقق حضور ایران به‌عنوان مهمان ویژه در دوره‌های بعدی نمایشگاه فرانکفورت گفت: ما دراین زمینه می‌توانیم پیگیر باشیم اما متولی اصلی این امر سازمانهای داخلی هستند که باید زمینه انجام این کار را فراهم کنند. سفیر ایران در کشور آلمان همچنین در پاسخ به سؤالی درباره وضعیت نامطلوب اهالی فرهنگ و رسانه ایران برای دریافت روادید آلمان و حضور در برنامه‌های فرهنگی جهانی دراین کشور گفت: سفیر تازه آلمان در ایران منصوب‌شده و به‌زودی عازم ایران است. به‌صورت سنتی دیداری میان وی و سفیر ایران برقرار خواهد شد و دراین دیدار این موضوع مطرح و از وی خواهم خواست که دراین زمینه مساعدت کند البته مدیریت این وضعیت با خود آنهاست اما تقاضای ما این است که برای اهالی فرهنگ نگاهی ویژه به مسأله روادید اعمال شود.

منبع: مهر


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۹
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *