مخوف‌ترین زندانهای دنیا

دسته: تاریخ
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۷ مهر ۱۳۹۵


مخوف‌ترین زندانهای دنیا

مخوفترین زندانهای دنیا

برخی از زندانها لقب «مخوف‌ترین» زندانهای جهان را به خود گرفته‌اند. این زندانها مکانهایی غیرانسانی و وحشیانه هستند که بسیار آلوده و کثیف هستند. تنبیه مجرمان و زندانی کردن انسانهای گناهکار یکی از مرسوماتی است که در سراسر جهان اجرا می‌شود ولی برخی از این زندانها، به‌قدری مخوف هستند که شاید کلمه‌ای دیگر باید برای آنها انتخاب کرد. در ادامه به معرفی این زندانها خواهیم پرداخت: توجه شمارا به فهرست بدترین زندانهای جهان جلب می‌کنیم. دراین زندانها از خطرناک‌ترین مجرمان و جنایتکاران جوامع مختلف نگه‌داری می‌شود.

 زندان «دیار باکر» ترکیه

زندان «دیار باکر» در جنوب شرقی کشور ترکیه قرار دارد. این زندان در سال 1980 میلادی تأسیس شد و از آن زمان تا به امروز، از خطرناک‌ترین مجرمان جامعه نگه‌داری می‌کند. به همین دلیل نیز عنوان یکی از بدترین زندانهای دنیا را به خود اختصاص داده است. جدای از شکنجه‌های جسمی که بر روی زندان اعمال می‌شود، شکنجه‌ی روحی و تخریب شخصیتی زندانیان، این زندان را به یکی از مخوف‌ترین زندانهای دنیا تبدیل کرده است. زندان دیار باکر به دو بخش تقسیم می‌شود. بخش « E» می‌تواند 744 زندانی و بخشD » » نیز می‌تواند 688 زندانی را در خود جای دهد. بر اساس داده‌های دریافتی، اکنون هر دو بخش این زندان کاملاً پرشده‌اند.

 زندان «سابانتا» ونزوئلا

زندان «سابانتا» در کشور ونزوئلا قرار داشته و عنوان یکی از وحشتناک‌ترین زندانهای دنیا را به خود اختصاص داده است. این زندان یکی از خشن‌ترین مراکز تربیتی در آمریکای لاتین بوده و هر مجرمی که به این مکان قدم می‌گذارد، آرزو می‌کند که هر چه سریع‌تر از این محل فرار کند. دراین زندان دهها نوع بیماری عفونی شیوع پیداکرده و تقریباً هیچ خدمت بهداشتی به زندانیان ارائه نمی‌شود. از این گذشته، همه‌روزه این زندان شاهد دهها نوع جنایت و جرایم خشونت‌بار است.

  زندان “ADX Florence ایالت متحده

زندان “ADX Florence  مکانی امن برای نگه‌داری از خطرناک‌ترین مجرمان ایالات‌متحده است. این زندان در منطقه‌ی فلورنس در ایالت کلرادو آمریکا واقع‌شده است و در حال حاضر میزبان حدود 439 زندانی خطرناک است. زندان ای‌دی‌اکس فلورنس فوق امن‌ترین زندان آمریکا است. در طول سالیان متمادی، زندانیان بسیاری تلاش کردند تا با خودکشی، از دست این زندان، هم‌سلولیها و نگهبانان آن خلاص شوند. شاید نام زندان جدید آلکاتراز کوهی را شنیده باشید. زندان آلکاتراز نام غیررسمی این زندان بوده از سال 1994 میلادی تا به امروز فعالیت خود را برای جدایی مجرمان خطرناک از جامعه ادامه می‌دهد.

  زندان تادمور سوریه

این زندان در شهر تدمور در 200 کیلومتری دمشق پایتخت سوریه واقع‌شده است. زندان تدمور در اصل برای نگه‌داری از مجرمان نظامی احداث‌شده بود ولی از سال 1980 میلادی در پی تغییراتی در ساختار زندان، این محل میزبان همه نوع مجرمان و جنایتکاران شد. آقای «حافظ اسد» رئیس‌جمهور سابق سوریه در سال 1980 میلادی دستور قتل‌عام تمامی زندانیان این زندان را که تعدادشان در حدود 2400 نفر می‌شد را صادر کرد. این زندان در سال 2001 میلادی تعطیل و در سال 2011 بار دیگر فعالیت خود را آغاز نمود.

  زندان کاراندینو برزیل

زندان کاراندینودر شهر سائوپائولو در برزیل قرار دارد. این مکان در سال 1920 تأسیس شد ولی تا سال 1956 میلادی فعالیت کیفری نداشته و در سال 2002 میلادی به‌کل بسته شد.

در سال 1992 میلادی در زندان کاراندینو در یک شورش گسترده رخ داد که در پی آن، موج گسترده‌ای از قتل‌عام زندانیان به وقوع پیوست. در آن روز، 111 زندانی در پی سرکوب شورشیان به قتل رسیدند. این‌یکی از دلایل اصلی تعطیلی این زندان بود. از دیگر دلایل تعطیلی و تخریب زندان کاراندینو می‌توان به شیوع بیماری ایدز اشاره نمود. در آن زمان، حدود 8000 زندانی دراین زندان قرار داشتند.

  اردوگاه 22 کره شمالی

از اردوگاه مخوف 22 در کره‌ی شمالی می‌توان به‌عنوان بدترین و وحشتناک‌ترین زندان و ندامتگاه دنیا نام برد. نام رسمی این زندان سیاسی «کوان-لی-سو 22” بوده و کاملاً از دنیای خارجی ایزوله است. گفته می‌شود که به‌غیراز مجرمان، خانواده‌ی آنها نیز محکوم‌به حبس دراین زندان شده و باقی عمر خود را دراین مکان وحشتناک می‌گذرانند. در حال حاضر بیش از 5 هزار نفر دراین کمپ یا اردوگاه حضور دارند.

 زندان بانگ کوانگ تایلند

زندان مرکزی بنگ کوانگ در استان نونتابوری در کشور تایلند واقع‌شده است. این شهر در حدود 11 کیلومتری شمال پایتخت این کشور یعنی بانکوک قرار دارد. این زندان به خاطر رفتار فوق‌العاده خشن نگهبانان با زندانیان و تعداد بیش‌ازحد مجرمان، به یکی از بدترین مکانهای موجود در جنوب شرق آسیا مشهور شده است. زندان بنگ کوانگ تنها برای مردها بوده و اکنون چند تن از جنایتکاران خارجی نیز دراین مکان حبس شده‌اند. گفته می‌شود که به‌طورمعمول مجرمانی که به اعدام محکوم می‌شوند، مدت‌زمانی را پیش از مرگ، دراین زندان بسر می‌برند.

  زندان ال رودئو ونزوئلا

زندان ال رودئو در شهر گاتیره در ونزوئلا قرار داشته و به بدترین ندامتگاه این کشور معروف است. اکنون در حدود 50 هزار نفر در سلولهای این زندان مخوف دوران محکومیت خود را سپری می‌کنند. این ندامتگاه در سال 2011 میلادی شاهد یورش و نبردی خشن میان دو گروهک زندانی بود که تنها با دخالت نیروهای مسلح خاتمه یافت. اینجا جایی است که یک‌بار تجربه‌اش برای تمام عمر کفایت می‌کند.

 زندان گیتاراما رواندا

زندان مرکزی گیتاراما در کشور رواندا واقع‌شده و به معنای واقعی، یکی از وحشتناک‌ترین زندانهای دنیا است. شرایط زندگی دراین مکان به‌قدری وخیم است که برخی از زندانیان برای بقای زندگی به آدم‌خواری روی می‌آورند. بسیاری از زندانیان از این مکان به‌عنوان «جهنم بر روی زمین» یاد می‌کنند. این زندان در اصل برای نگه‌داری از 400 زندانی طراحی و ساخته‌شده است ولی از دهه‌ی 1990 میلادی به دلایلی نامعلوم، حدود 7 هزار مجرم را در خود جای‌داده است.

 زندان ریکرز ایالاتمتحده

زندان جزیره‌ای ریکرز در شهر نیویورک در آمریکا قرار داشته و ندامتگاه بدترین مجرمان و جنایتکاران ایالات‌متحده است. این زندان مابین دو منطقه‌ی مسکونی برونکس و کوینسک و مجاور با فرودگاه لا-گواردیا واقع‌شده است. زندان ریکرز به خاطر رفتار بسیار خشن نگهبانان و زندانبانان با مجرمان به شهرت عام رسیده است.

 زندان الهیر، عربستان

بدترین جای خاورمیانه همین زندان الهیر است. شکنجه اولین و اساسی‌ترین وسیله تنبیه مجرمان دراین زندان است. هرگونه اعتراض در مورد این شکنجه‌ها منجر به مرگ می‌شود. در سال 2002 یکی از زندانیان با آتش زدن الهیر منجر به مرگ 140 زندانی و 40 نگهبان شد منبع: هفته‌نامه صوراسرافیل شماره 6

 


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۷
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *