مخالف تجزیه عراق هستیم

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۸ شهریور ۱۳۹۵


مخالف تجزیه عراق هستیم

علی لاریجانی در دیدار با دبیر کل جنبش نُجَباء عراق:

مخالف تجزیه عراق هستیم

 

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با حجت‌الاسلام «اکرم الکعبی» دبیر کل مقاومت اسلامی نُجَباء عراق اظهار داشت: تحلیل شما از منطقه درست است و عربستان سعودی در این موقعیت جغرافیایی فعالیتهای منفی زیادی دارد، اما مهم این است که عربستان همواره ناموفق بوده و با شکست مواجه شده است.

وی ادامه داد: یک سال و نیم است که عربستان با کشور یمن در حال جنگ است، اما همان‌طور که مشاهده می‌کنید، در این جنگ پیشرفتی نداشته است. سعودی‌ها در موضوع سوریه هم گفتند که طی دو هفته کار این کشور تمام است و اکنون از آن حرف پنج سالی می‌گذرد.

رئیس قوه مقننه در خصوص موضع ایران در بحث آینده عراق تصریح کرد: ما صد در صد مخالف تجزیه عراق هستیم، همان‌طوری که مرجعیت عراق این موضع را اتخاذ کرده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی موضع آیت‌الله سیستانی در این خصوص را مهم دانست و گفت: ما باید بدانیم که پروژه دشمنان در عراق و سوریه ادامه دارد و مساله این دو کشور با یکی دو پیروزی حل نمی‌شود. لاریجانی خاطرنشان کرد: ما پس از انقلاب بحران‌های امنیتی در مناطق مختلف کشور همچون کردستان داشتیم. نیروهای سپاه و بسیج در آن زمان علاوه بر کار نظامی، کار فرهنگی انجام می‌دادند و این رمز پیروزی آنها بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما با همه وجود از شما حمایت می‌کنیم، چراکه شما فرزندان خوب امام خمینی (ره) در اسلام ناب محمدی هستید.

حجت‌الاسلام شیخ اکرم الکعبی دبیر کل مقاومت اسلامی نُجَباء عراق با اشاره به کمکهای ملت ایران به مردم عراق اظهار کرد: من از ملت ایران و مقام معظم رهبری که در عراق و سوریه در کنار ما ایستادند، تشکر می‌کنم. در این دو کشور خون رزمندگان ایرانی در کنار خون رزمندگان عراقی و سوری در جریان مبارزه با گروه‌های تروریستی ریخته شد. حجت‌الاسلام شیخ اکرم الکعبی گفت: به فضل خداوند بسیاری از مناطق عراق که تحت سیطره داعش قرار داشت، با کمک ایران آزاد شد و ما پیروزی‌های بسیاری را برابر این گروه تروریستی در عراق به دست آوردیم.

وی افزود: بسیاری از مناطق اشغالی در عراق از دست داعش آزاد شد و اکنون تروریستهای داعشی در عراق تنها در شهر موصل و مناطق محدودی از صحرای استان الانبار حضور دارند.

دبیر کل مقاومت اسلامی نُجَباء عراق در خصوص نفوذ داعش در عراق تصریح کرد: زمانی که نیروهای اشغالگر آمریکایی در عراق حضور داشتند، تصور می‌کردند که با یک سری عملیات نظامی، القاعده از بین می‌رود، اما به دلیل پایگاه فکری القاعده، این گروه تروریستی در عراق باقی ماند و داعش به وجود آمد.

فرمانده برجسته نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) عراق با اشاره به عملیات مهم آزادسازی شهر استراتژیک موصل گفت: جنگ موصل، یک جنگ سرنوشت‌ساز در عراق است که خط سیر حرکت مقاومت اسلامی در عراق را تعیین می‌کند. معرکه موصل، نبرد با آمریکا و حزب بارزانی است. بارزانی برای تشکیل یک دولت طرفدار اسرائیل در کردستان عراق تلاش می‌کند.

الکعبی تأکید کرد: اگر گروههای مقاومت تحت حمایت ایران در عراق نبودند، این کشور به وضعیت اسفناکی دچار می‌شد و مقاومت اسلامی نُجَباء به‌عنوان یکی از گروههای تحت حمایت جمهوری اسلامی، در تمامی مناطق عملیاتی عراق حضور دارد. همچنین ما در استان حلب در بازه‌های زمانی بسیاری حضور داشتیم و اکنون هم که نیروهای ما در حلب مستقر هستند؛ براین منطقه تسلط دارند.

وی در خصوص همکاری این جنبش با حزب‌الله لبنان تصریح کرد: ما در کنار رزمندگان حزب‌الله لبنان در منطقه «زینبیه» دمشق حضور داشتیم. هم‌چنین در دوره‌ای هم با این رزمندگان در محاصره شهر حلب بودیم و می‌خواستیم که راهی به‌سوی شهرک خناصر در استان حلب بازکنیم. دبیر کل مقاومت اسلامی نُجَباء عراق با اشاره به دو شهرک شیعه‌نشین تازه آزادشده حومه شمال استان حلب اظهار کرد: رزمندگان ما در عملیات آزادسازی نبل و الزهرا نیز حضور مؤثری داشتند.

الکعبی در بخش دیگری از سخنانش به افشاگری در مورد گروه‌های تروریستی تکفیری پرداخت و گفت: النصره تحت حمایت کامل و مستقیم کشور قطر است و البته عربستان و امریکا نیز حمایتهای خود را از این گروه تروریستی دریغ نمی‌کنند. موشکهایی با قیمتهای بسیار هنگفت با پول سعودی‌ها از آمریکاییها خریداری‌شده و این موشکها از طریق مرز ترکیه وارد خاک سوریه می‌شود و درنهایت، در اختیار تمام گروههای تروریستی فعال در سوریه قرار می‌گیرد. فرمانده نیروهای مردمی الحشد الشعبی عراق ادامه داد: تروریستها آن‌قدر ازنظر تسلیحات و تجهیزات‌ نظامی از سوی کشورهای مطرح‌شده تأمین می‌گردند که حتی برای هدف قرار دادن یک نفر هم از موشکهای پیشرفته آمریکایی استفاده می‌کنند.

الکعبی به سناریوی نمادین «آتش‌بس» در سوریه نیز اشاره و تأکید کرد: تروریستها در سوریه هیچ اعتقادی به آتش‌بس و آرامش ندارند و در این شرایط تنها به سوءاستفاده از این فرصت برای اشغال مناطق دیگر می‌پردازند. وی در پایان با اشاره به حمایت کشورهای مختلف از گروههای تروریستی گفت: طبق اسنادی که در دست داریم، بیش از 140 کشور در سوریه از تروریستها حمایت می‌کنند و ما در حقیقت در این کشور با جبهه تکفیر نمی‌جنگیم، بلکه ما به رهبری آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای و هدایتهای ایشان در حال مقابله با بیش از 140 کشور هستیم و پیروزی‌های بسیار بزرگی را در سوریه به دست آوردیم.

منبع: میزان


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *