محکومیت برای کلاهبرداران نفتی

دسته: رویداد حقوقی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۴ خرداد ۱۳۹۵


محکومیت برای کلاهبرداران نفتی

چند متهم که با ضمانت نامه های جعلی بانکی میلیاردها تومان از
یک شرکت نفتی کلاهبرداری کرده بودند، سرانجام محکوم شدند. این 9 متهم با جعل ضمانت‌نامه‌های بانکی بیش از 49 هزار تن فرآورده های نفتی صادراتی از شرکت
(ن . ج) دریافت کرده بودند. آنها برای خرید این محموله بزرگ سه فقره ضمانت‌نامه جعلی یکی از بانک بزرگ کشور به مبالغ 20، 12 و 14،5 میلیارد تومان ارائه کرده بودند که زیان سنگینی به شرکت نفتی فوق وارد کردند.
متهمان، ضمانت‌نامه‌های جعلی را از طریق شرکتی که بر اساس اسناد هویتی یک فرد فوت‌شده ثبت کرده بودند، تهیه کردند. آنها پس از خرید فرآورده از شرکت فوق، آن را در بازار به فروش رسانده و پول آن را میان خود تقسیم کرده بودند.
پس از سررسید بدهی شرکت مذکور، با ارائه ضمانت‌نامه‌ها توسط شرکت( ن . ج ) به بانک مورد نظر معلوم می‌شود که هر سه فقره ضمانت‌نامه بانکی ارائه‌شده جعلی و فاقد اعتبار بوده است. بر همین اساس، بانک و شرکت نفتی اقدام به شکایت از متهمان کردند که اخیرا پس از بیش از سه سال به محکومیت متهمان منجر شد.
با رسیدگی دستگاه قضایی،‌ جرم متهمان در کلاهبرداری، تحصیل مال از طریق نامشروع و معاونت در جعل اثبات شد و بدین ترتیب دادگاه 7 تن از متهمان را بابت کلاهبرداری به رد عین مال برده‌شده به میزان 49 هزار تن از یکی از فرآورده های نفتی به قیمت روز محکوم کرد. همچنین 7 تن از متهمان به پرداخت جزای نقدی 400 میلیارد ریال در حق صندوق دولت و متهمان ردیف اول و دوم به پرداخت جزای نقدی 580 میلیارد ریال بعلاوه 10سال و نیم حبس تعزیری محکوم شدند. سایر متهمان نیز حبسهای یک تا
15 سال حبس و مجازاتهای مالی دیگری محکوم شدند.
منبع: همشهری آنلاین


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۶
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *