مبارزه با قاچاق، اولویت نیروی انتظامی در سال جدید

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۸ فروردین ۱۳۹۶


مبارزه با قاچاق، اولویت نیروی انتظامی در سال جدید

فرمانده نیروی انتظامی خبر داد:

مبارزه با قاچاق، اولویت نیروی انتظامی در سال جدید

 

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر افزایش مبارزه و مقابله با قاچاق، مبارزه با این پدیده شوم را اولویت ناجا در سال جدید اعلام کرد.

سردار حسین اشتری در اولین جلسه «اخوت با فرماندهان و کارکنان نیروی انتظامی» ضمن تبریک سال ۱۳۹۶ و ماه رجب اظهار کرد: سال ۹۵ با همه سختیهای خاص خودش بحمدالله به خوبی سپری شد و به حول و قوه الهی نیروی انتظامی از همه مأموریتهای خود در این سال سربلند بیرون آمد که قابل‌تقدیر است.

وی به مأموریتهای ناجا در سال گذشته نظیر اقدامات نوروزی، طرح تابستانه، ماه محرم، مراسم اربعین و … اشاره کرد و گفت: در کنگره بزرگ اربعین بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از سه مرز کشور به عتبات عالیات اعزام شدند. این عملیات بسیار بزرگ برای نظام و نیروی انتظامی یک افتخار به شمار می‌آید که زائران به کشور خود بازگشتند.

فرمانده ناجا به تهدیدات گروهکهای تکفیری و سلفی در سال گذشته اشاره و اظهار کرد: به غیر از تهدیدات کشورهای استکباری، گروهکهای تکفیری و سلفی ما را مورد تهدید قرار می‌دادند که خوشبختانه به یاری خداوند متعال، لطف امام زمان (عج)، هدایت داهیانه مقام معظم رهبری و همت دستگاهها این تهدیدات خنثی شد. در این راستا نیروی انتظامی بیش‌ترین تلاش خود را در عرصه نظم و امنیت بر عهده داشت.

اشتری با اشاره به چهارشنبه آخر سال گفت: در سال ۹۵ نسبت به سالهای گذشته حوادث کمتری را در چهارشنبه آخر سال شاهد بودیم که این نتیجه آمادگی دستگاههای مختلف و اقدامات پیش‌دستانه و حضور مؤثر ناجا در این روز بوده است.

فرمانده ناجا به حادثه پلاسکو اشاره و اظهار کرد: این حادثه به‌خوبی مدیریت شد به‌گونه‌ای که هیچ مشکلی به وجود نیامد.

وی با اشاره به دیدار فرماندهان ناجا با مقام معظم رهبری در اردیبهشت‌ماه و هفته ناجا در سال گذشته گفت: این دیدارها بی‌نظیر و لطف ویژه معظم له به نیروی انتظامی بوده تا با ایشان دیدار کنیم.

اشتری به دیدار با مقام معظم رهبری در اسفندماه سال ۹۵ اشاره و اظهار کرد: در این دیدار معظم له ضمن ارائه توصیه‌هایی، بر افزایش مبارزه و مقابله با قاچاق و همکاری دستگاهها با نیروی انتظامی تأکید کردند. در این رابطه گزارشهایی در خصوص اقدامات نیروی انتظامی در امر مبارزه با قاچاق به ایشان ارائه کردیم که معظم له بر افزایش کنترل مبادی ورودی کالای قاچاق تأکید کردند.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه مقابله با کالای قاچاق گفت: مبارزه با این پدیده شوم در سال گذشته و امسال جزو اولویتهای اصلی نیروی انتظامی است و در این راستا با برنامه‌ریزی و تمرکز بر مبادی اصلی ورود کالای قاچاق، اقدام خواهد شد.

فرمانده ناجا درباره نام‌گذاری سال ۹۶ از سوی مقام معظم رهبری با نام «اقتصاد مقاومتی، تولید- اشتغال» اظهار کرد: نیروی انتظامی می‌تواند در تحقق و عملیاتی شدن شعار سال نقش مؤثری داشته باشد. هر اقدامی که در راستای امنیت تولید و اشتغال باشد را انجام خواهیم داد.

وی افزود: در بحث مبارزه با قاچاق باید دولت و مردم نیز پای‌کار بیایند و به دستگاههای مسؤول در امر مبارزه با این پدیده شوم کمک کنند.

رضایت رهبری بزرگترین توفیق نیروی انتظامی

اشتری مبارزه با سرقت را موضوع مطرح‌شده از سوی فرمانده معظم کل قوا عنوان کرد و گفت: در این دیدار، اقدامات انجام‌شده از سوی نیروی انتظامی را به محضر مقام معظم رهبری ارائه دادیم. در پایان این دیدار، مقام معظم رهبری از زحمات نیروی انتظامی ابراز رضایت کردند و بر انجام هر چه بهتر مأموریتهای این نیرو تأکید داشتند.

وی با بیان این‌که در این دیدار به معظم له عرض کردم «همه همکارانم در سراسر کشور آماده اجرای فرامین شما هستند» که ایشان از من خواستند «سلامشان را به همه همکاران برسانم»، اظهار کرد: رضایت فرمانده معظم کل قوا را به کلیه کارکنان نیروی انتظامی تبریک می‌گویم. بالاترین پاداش و عیدی ما رضایت ایشان بود که در پایان سال ۹۵ نصیبمان شد و باید قدر آن را بدانیم.

اشتری به تشکیل قرارگاه نوروزی امام علی (ع) اشاره کرد و گفت: این قرارگاه به همراه هفت قرارگاه فرعی دیگر در پلیسهای تخصصی و قرارگاههای نوروزی در استانها تشکیل شد که فعالیت آنها از ۲۵ اسفند آغاز شد و تا ۱۵ فروردین ادامه داشت و اقدامات خوبی در تعطیلات نوروزی از سوی این قرارگاهها انجام‌شده است. در این ایام، کلیه همکارانم تلاش و زحمات بسیاری را در راستای ایجاد نظم و امنیت و تسهیل سفرهای نوروزی هم‌وطنان انجام دادند البته این به معنای آن نیست که در کار ما خلأ وجود ندارد قطعاً بهتر از این نیز می‌توانیم مأموریتهای خود را انجام دهیم.

فرمانده ناجا، وضعیت امنیتی مرزهای کشور در سال ۹۵ را مطلوب عنوان کرد و گفت: سال گذشته هیچ مشکلی در مرزها رخ نداد؛ هرگونه تحرکات دشمن با حضور، آمادگی و هوشیاری مرزبانان رصد و خنثی شد.

اشتری به حضور چشم‌گیر پلیس راهور و پلیس‌راه در جاده‌های کشور در ایام نوروز اشاره و اظهار کرد: در این ایام، تلفات سوانح جاده‌ای ۱۲ درصد کاهش داشت که این آمار خوبی است البته باید این کاهش آماری استمرار داشته باشد

وی به مسؤول‌سازی دستگاهها اشاره کرد و گفت: در بحث نقاط حادثه‌خیز و وقوع تصادف، عوامل متعددی تأثیرگذار است و کاهش تصادفات نیازمند آن است تا دستگاههای مسؤول نیز پای‌کار بیایند.

فرمانده ناجا با اشاره به حضور ۲۶ هزار گشت خودرویی، موتوری و پیاده و استقرار چند هزار ایستگاه موقت و سیار پلیس در سراسر کشور در ایام نوروز اظهار کرد: در مجموع اقدامات صورت گرفته از سوی پلیسهای تخصصی و قرارگاههای نوروزی مطلوب بوده و می‌توان به تقدیر و ابراز رضایت وزیر کشور و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح از عملکرد ناجا اشاره کرد که این برکت و سرمایه‌ای است که می‌تواند به حرکت ما در رسیدن به اهدافمان شتاب دهد.

سلامت و امنیت انتخابات از مسؤولیتهای خطیر ناجا

اشتری، مهم‌ترین مأموریت ناجا در سال ۹۶ را «انتخابات» عنوان کرد و گفت: نیروی انتظامی در این مأموریت با آمادگی کامل حضور خواهد داشت و مسؤولیت نظم و امنیت قبل، حین و بعد از انتخابات و صندوقهای رأی را بر عهده دارد.

فرمانده ناجا به تأکیدات مؤکد مقام معظم رهبری در امر امنیت و سلامت انتخابات اشاره و اظهار کرد: امنیت و سلامت انتخابات بر عهده نیروی انتظامی است.

کاهش آسیبهای اجتماعی نیازمند همکاری دستگاههای متولی است

وی، آسیبهای اجتماعی را یکی از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و گفت: از یک سال و نیم قبل، هر شش ماه یک‌بار جلساتی در این خصوص با حضور معظم له برگزارشده است که اردیبهشت‌ماه امسال نیز جلسه بعدی آن با حضور ایشان تشکیل می‌شود و دستگاههای مسؤول، گزارشات خود را در بحث آسیبهای اجتماعی ارائه می‌دهند. یکی از دستگاههایی که در بحث آسیبهای اجتماعی وظایف خود را به خوبی انجام داده، نیروی انتظامی است اما حل معضلات اجتماعی نیازمند تعاملات بین بخشی و مسؤولیت‌پذیری همه دستگاههای متولی است.

فرمانده ناجا، کاهش آسیبهای اجتماعی را اولویت دیگر نیروی انتظامی در سال ۹۶ اعلام و اظهار کرد: دستورات راهبردی در بحث حل آسیبهای اجتماعی تدوین و ابلاغ‌شده است تا بتوانیم وظایف و مأموریتهای خود را در این راستا به خوبی جامه عمل بپوشانیم.

طرح تحول کلانتریها به جد دنبال میشود

اشتری اجرای طرح تحول کلانتری و پاسگاهها را اولویت دیگر ناجا در سال جاری عنوان کرد و گفت: شورای عالی تحول کلانتری و پاسگاهها به دبیری پلیس پیش‌گیری راه‌اندازی شده است. این موضوع یکی از مطالبات رهبری بوده و باید اقدامات جدی در این راستا انجام شود.

وی از کلانتریها و پاسگاهها به‌عنوان پیشانی و ویترین نیروی انتظامی نام برد و اظهار کرد: مأموران ما باید اقتدار توأم با رأفت و مهربانی را سرلوحه کار خود قرار دهند. اقدامات خوبی در این راستا انجام‌شده است امیدواریم بتوانیم در سال جدید به مرحله‌ای برسیم که به رضایت‌مندی مردم منجر شود.

به گفته سردار اشتری، بر اساس نظرسنجیهای صورت گرفته در سال ۹۵ از میان ۲۳ دستگاه کشور، نیروی انتظامی به‌عنوان چهارمین دستگاهی که مردم به آن اعتماد دارند، شناخته‌شده، این برای ناجا افتخاری است که باید آن را ارتقا دهیم. ابراز رضایت مردم از عملکرد مأموران برای ما یک افتخار است و این اظهار لطف و محبت مردم را بسیار شاهد هستم.

وی به بیانات رهبری مبنی بر ارتقای فضای اسلامی، دینی و انقلابی در ناجا اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این فضا در نیروی انتظامی حاکم است. کارکنان این نیرو از بهترینها گزینش‌شده به‌ گونه‌ای که با روحیه جهادی تا مرز شهادت مأموریتهای خود را انجام می‌دهند که باید این روحیه را ارتقا دهیم.

فرمانده ناجا با اشاره به قرارگاه صیانتی از کاهش ۸ درصدی تخلفات کارکنان ناجا در سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: با تخلفات کارکنان خاطی با قاطعیت برخورد می‌کنیم.

سردار اشتری، معیشت کارکنان را یکی از دغدغه‌های خود، هیأت رئیسه و فرماندهان ناجا عنوان کرد و گفت: در این راستا گامهای مؤثری برای ارتقای وضع معیشت کارکنان برداشته‌شده است.

فرمانده ناجا به ترمیم حقوق کارکنان در چهار مرحله اشاره و اظهار کرد: پرداخت مطالبات کارکنان نیز در دستور کار است که با برنامه‌ریزیهای صورت گرفته در این راستا اقداماتی انجام‌شده است.

وی به دیدار خود با پنج نفر از مراجع عظام قم در نوروز اشاره کرد و گفت: مراجع عظام دیدگاههای خوبی نسبت به نیروی انتظامی و عملکرد آن داشته‌اند.

اشتری با اشاره به مأموریتهای متنوع و گسترده ناجا اظهار کرد: یکی از نیازهای اولیه پوشیدن لباس خدمت در نیروی انتظامی، عشق به اهل‌بیت (ع)، داشتن روحیه جهادی، سلامت اخلاقی و کاری و ولایت‌مداری است. کارکنان نیروی انتظامی صادقانه، متعهدانه با روحیه جهادی و اخلاص در راستای خدمت به هم‌وطنان خود و ایجاد و تأمین امنیت قدم برمی‌دارند.

فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه اولین جلسه قرارگاه مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال ۹۶ با تأکید بر این‌که ناجا بر خود فرض می‌داند شعار سال را محقق کند، گفت: مبادی رسمی ورود کالا به کشور زیر ذره‌بین پلیس است.

وی با تأکید بر این‌که مقابله و مبارزه با ورود کالای قاچاق به کشور یکی از اولویتهای اصلی و اساسی نیروی انتظامی در سال جاری است، اظهار کرد: در راستای مبارزه با پدیده قاچاق، قرارگاه مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ناجا تشکیل شد؛ تمامی مدیران و فرماندهان استانها مبارزه با قاچاق را به‌عنوان یک اولویت اصلی با جدیت دنبال می‌کنند.

اشتری در ادامه اظهار کرد: کنترل مبادی رسمی ورود کالا به کشور به جد دنبال می‌شود و تحقق این مهم نیازمند تزریق تجهیزات مدرن و به‌روز چون «ایکس ری» است.

وی با اشاره به این‌که مبارزه با قاچاق ضمن ایجاد امنیت برای سرمایه‌گذاری، به تولید و اشتغال‌زایی کمک شایانی می‌کند، گفت: همکارانم در سراسر کشور اعم از نقاط مرزی و شهری در راستای مبارزه با پدیده قاچاق اهتمام ویژه‌ای دارند.

اشتری تأکید کرد: به هر مقدار که مانع ورود کالای قاچاق به کشور شویم، به همان اندازه به تولید و اشتغال کمک کرده‌ایم. در واقع جایگزین شدن کالای داخلی به جای کالای خارجی به معنای رونق تولید و اشتغال است.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اقدامات ناجا در راستای مبارزه با قاچاق، یادآور شد: کشفیات قاچاق در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴، رشد ۵۰ درصدی داشته و ارزش ریالی کشفیات قاچاق در سال گذشته حدود سه هزار میلیارد تومان بوده است. مبارزه با قاچاق علاوه بر اقدامات پیش‌گیرانه نیازمند هماهنگی و مشارکت همه دستگاههای مسؤول است. امید است با هماهنگی بیش‌تر دستگاهها، مبارزه با پدیده قاچاق به‌طور جدی‌تری دنبال شود.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، اشتری خاطرنشان کرد: کنترل ورود کالا به کشور یکی از وظایف اصلی گمرکات است و امیدواریم با تزریق تجهیزات به‌روز، کنترل دقیق‌تری صورت بگیرد. منبع: ایسنا

 


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۲
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *