مابه‌التفاوت مالی افزایش مرخصی زایمان را دستگاهها قبول نمی‌کنند

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۷ مهر ۱۳۹۵


مابه‌التفاوت مالی افزایش مرخصی زایمان را دستگاهها قبول نمی‌کنند

معاون رئیسجمهور در امور زنان  

مابهالتفاوت مالی افزایش  مرخصی زایمان را دستگاهها  قبول نمیکنند

 

نشست خبری دومین نمایشگاه و همایش بین‌المللی نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار با حضور دکتر شهین دخت مولا وردی معاون زنان رییس جمهور و سهیلا جلودار زاده مشاور امور بانوان وزارت صنعت، معدن و تجارت.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده آخرین وضعیت مصوبه افزایش سه‌ماهه مرخصی زایمان را تشریح کرد.

 شهین دخت مولا وردی در پست اینستاگرامی خود در خصوص افزایش سه‌ماهه مرخصی زایمان نوشت: «در پاسخ به سؤال خبرنگاری در مورد افزایش مرخصی زایمان عنوان کردم: ما همه راهها را رفته‌ایم و تمام پیگیریها و مکاتبات مربوطه را انجام داده‌ایم. حتی گفتیم که از محل اعتبارات وزارت بهداشت که مربوط به افزایش جمعیت است این مابه‌التفاوت پرداخت شود اما متأسفانه به نتیجه‌ای نرسیدیم و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هم در پاسخ به مکاتبه ما از دستگاهها خواست در اعتبارات خود این موضوع را پیگیری کنند.

در حال رایزنی با تأمین اجتماعی هستیم که بتوانیم راهی پیدا کنیم تا قانون دراین‌باره اصلاح‌کرده و جایگزینی برای آن پیدا کنیم، از سوی دیگر دیوان عدالت اداری هم‌ نظر داده که یا این قانون به‌طور کامل اجرایی شود یا لغو و یا اصلاح شود و در حال حاضر هم در خصوص مابه‌التفاوت مالی بین شش تا 9 ماه مرخصی را خیلی از دستگاهها قبول نمی‌کنند.

به دلیل اینکه امنیت شغلی زنان با رفتن به این مرخصی به خطر می‌افتد بسیاری از زنان ترجیح می‌دهند از این مرخصی استفاده نکرده و آنهایی هم که به مرخصی رفته‌اند ممکن است نتوانند به سرکار خود بازگردند به همین دلیل می‌گوییم قانون باید طوری تدوین شود که ضمانت اجرایی داشته باشد و امنیت شغلی زنان هم به خطر نیفتد.

منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *