لزوم صدور شناسنامه برای کودکان کار و خیابان

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱ شهریور ۱۳۹۵


لزوم صدور شناسنامه برای کودکان کار و خیابان

لزوم صدور شناسنامه برای کودکان کار و خیابان

مدیرکل اجتماعی استانداری تهران با تأکید بر اینکه ستاد آسیبهای اجتماعی مصوبه شورای اجتماعی کشور است گفت: مصوبات این ستاد برای دستگاههای ذی‌ربط لازم‌الاجراست.

سیاوش شهریور در حاشیه بازدید از سامان سرای لویزان و تشکیل ستاد آسیبهای اجتماعی گفت: مقام معظم رهبری دستور داده‌اند همه قوا از مصوبات شورای اجتماعی کشور پیروی کنند در همین راستا و با توجه به اینکه ستاد آسیبهای اجتماعی مصوبه شورای اجتماعی کشور است لذا همکاری و اجرای مصوبات آن برای همه دستگاههای ذی‌ربط لازم‌الاجراست. وی با اشاره به موفقیت اجرای طرح جمع‌آوری متکدیان سطح شهر تهران گفت: به جد از شهروندان می‌خواهیم به متکدیانی که سر چهارراههای سطح شهر و اغلب در باندهای تکدی‌گری فعالیت می‌کنند کمک نکنند؛ بی‌تردید این اقدام ضمن افزایش موفقیت طرح جمع‌آوری متکدیان باعث از بین رفتن این مقوله خواهد شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر چهره شهر تهران وضعیت بهتری نسبت به گذشته پیداکرده است و حتماً با هم‌زمانی جمع‌آوری دوباره معتادان ظرف روزهای گذشته چهره شهر تهران بسیار بهتر خواهد شد. مدیرکل اجتماعی استانداری تهران با تأکید بر اینکه معتادینی که از سطح شهر جمع‌آوری می‌شوند به هر میزان زمانی که لازم باشد تا بهبودی در مراکز نگهداری خواهند شد. وی تأکید کرد: قطعاً در خصوص متکدیان نیز کودکان متکدی تحویل بهزیستی خواهند شد و اتباع بیگانه و معتادین نیز به اداره کل امور اتباع استانداری و ستاد مبارزه با مواد مخدر تحویل خواهند شد. شهریور در بخش دیگری از صحبتهای خود به مقوله کار کودکان اشاره کرد و افزود: این موضوع بسیار آزاردهنده است و به‌نوعی یک معضل زیرپوست شهر قلمداد می‌شود لذا خواستارم که برای این کودکان حداقل شناسنامه صادر شود تا با هم‌زمانی آغاز فصل مدارس این کودکان بتوانند به تحصیل خود ادامه دهند؛ ضمن اینکه صدور شناسنامه برای این کودکان معضلات دیگری ازجمله شناسایی و عدم عضویت آنها در باندهای مافیا را به همراه خواهد داشت.

منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۰
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *