غیرقانونی و نامشروع بودن تنبیه دانش آموزان در مدارس

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
جمعه - ۳۰ مهر ۱۳۹۵


غیرقانونی و نامشروع بودن تنبیه دانش آموزان در مدارس

رئیس سازمان پژوهش و برنامهریزی آموزشی:

غیرقانونی و نامشروع بودن تنبیه دانش آموزان در مدارس

 

رئیس سازمان پژوهش و برنامهریزی آموزشی گفت: هیچ مجوز قانونی برای تنبیه بدنی دانشآموزان وجود ندارد و کسانی که مرتکب این تخلف شوند، به پرونده آنها در هیئت رسیدگی به تخلفات اداری رسیدگی میشود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکترمحی الدین محمدیان با اشاره به حدیثی از امام هادی علیه‌السلام «من هانت علیه نفسه فلا تأمن شره»، افزود: تنبیه علاوه بر آسیب بدنی به‌سلامت روح و روان انسان نیز آسیب وارد می‌کند. وی اضافه کرد: متخصصان تعلیم و تربیت نیز براین باورند که تنبیه بدنی نه‌تنها اثر مثبتی برجای نمی‌گذارد، بلکه اثرات مخرب آن به‌مراتب بیشتر است. رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی بابیان این مطلب که ازنظر فقهی و حقوقی، هرگونه ضرب‌وجرح ولو از جانب والدین که ولایت بر فرزندان خوددارند مجاز نیست و گاهی دیه نیز در پی دارد، افزود: در آموزش‌وپرورش هیچ مجوز قانونی برای تنبیه بدنی دانش‌آموزان وجود ندارد و کسانی که مرتکب این تخلف شوند، به پرونده آنها در هیئت رسیدگی به تخلفات اداری رسیدگی می‌شود که ممکن است از تذکر شفاهی، تذکر کتبی، درج در پرونده، تعلیق از کار و حتی اخراج را در پی داشته باشد.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، وی ضمن مردود دانستن تنبیه دانش آموزان ازنظر موازین فقهی و حقوقی با اشاره به جو تبلیغاتی ایجادشده در روزهای اخیر، اضافه کرد: این‌گونه دامن زدن رسانه‌ای به مسئله، شائبه سیاسی بودن کار را در ذهن تداعی می‌کند. منبع؛ وب‌سایت خبرگزاری ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۸
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *