عراقچی: اجرای برجام ارتباطی با مسائل منطقه ندارد

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۷ مهر ۱۳۹۵


عراقچی: اجرای برجام ارتباطی با مسائل منطقه ندارد

سفر عراقچی به تبریز

عراقچی: اجرای برجام ارتباطی با مسائل منطقه ندارد

معاون وزیر خارجه در واکنش به اظهارات اخیر جان‌کری تأکید کرد، مسائل منطقه‌ای هیچ ارتباطی به اجرای برجام ندارد و ایران نمی‌تواند بهانه‌های غرب در این‌باره را به عنوان مانعی در مسیر اجرای برجام بپذیرد.

«سید عباس عراقچی» روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری کیودو ژاپن ضمن انتقاد از اظهارات اخیر جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر اینکه سیاست‌های ایران در یمن و سوریه تلاش‌ها برای اجرای برجام را پیچیده کرده است گفت: این اظهارات غیرقابل قبول و تعجب‌آور است.

او افزود: ما معتقدیم این گونه اظهارات می‌تواند اجرای برجام را با خطر روبه‌رو کند. انتقاد عراقچی نسبت به گفته‌های اخیر جان‌کری با نشریه آمریکایی foreign affairs مطرح شده است. معاون وزیر خارجه ایران به کیودو گفت: مسائل منطقه‌ای هیچ‌ ارتباطی به مسائل برجام ندارد و ایران نمی‌تواند بهانه‌های غرب نسبت به مسائل منطقه را به عنوان مانعی در مسیر اجرای برجام بپذیرد. به گزارش ایسنا، هفته پیش جان کری مدعی شده بود که آمریکا همه تحریم‌های توافق شده در برجام را برداشته است. او همچنین افزود: به دلیل دخالت ایران در یمن و حمایت از رژیم بشاراسد و حزب‌الله روند تلاش برای اجرای برجام و برداشته شدن تحریم‌ها دشوار شده است. این در حالیست که آمریکا در توافق هسته‌ای سال گذشته موظف شد که در قبال محدود شدن برنامه هسته‌ای ایران تحریم‌های مربوطه را بردارد.

منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۷
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *