عدم تأثیر نمرات مردودی در کارنامه دانشجویان ارشد دانشگاه آزاد

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۸ خرداد ۱۳۹۵


عدم تأثیر نمرات مردودی در کارنامه دانشجویان ارشد دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد گفــت: مقـرر شد برای دانشجویان کارشناسی ارشد دانشـگاه آزاد ورودی مهر ۹۴ به بعد مطابق آیین‌نامه ابلاغی وزارت علـــوم نمرات مـردودی تمام دروس بلااثر محاسبه شود.
به گزارش دنیای حقوق، حمید میرزاده در جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز رحلت امام خمینی‌(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی، گفت: خرداد را باید به نام امام خمینی (ره) نامگذاری کرد چرا که سرنوشت سیاسی و تاریخی ایران و انقلاب اسلامی از عاشورای خرداد ۴۲ رقم خورد.
وی افزود: این اتفاق مهم باعث به وجود آمدن روشنگری در آحاد جامعه و حوادث مهمی در سایر شهرهای ایران شد و در نهایت به پیروزی انقلاب اسلامی ایران انجامید.
رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به اندیشه نوین سیاسی حضرت امام (ره) در اداره کشور افزود: ایشان توانستند الگوی موفقی از نظام سیاسی اسلامی به دنیا عرضه کنند و شکل‌گیری حکومت مردم‌سالاری دینی مبتنی بر نظریه ولایت‌فقیه که از سوی ایشان ارائه شد را می‌توان الگوی موفقی در اداره
جوامع دانست.
میرزاده خاطرنشان کرد: امیدواریم مجریان نظام بتوانند آنچه در افکار بلند امام (ره) وجود داشته را در عمل پیاده کرده تا نارساییها و کاستیهای موجود در زمینه‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی به حداقل برسد.
وی با اشاره به مباحث مطرح شده در جلسه شورای انقلاب فرهنگی گفت: همان‌گونه که امام خمینی (ره) نیز فرمودند این شورا، اتاق فکر فرهنگی و اجتماعی نظام و مرکز مهندسی فرهنگی کشور است که باید بیشترین بهره از برگزاری این جلسات برده شود.
رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به برخی اخبار نادرست و مغرضانه علیه دانشگاه آزاد اظهار داشت: در این جلسه، موضوع بداخلاقیها و دروغ‌پراکنیهای برخی رسانه‌ها علیه دانشگاه آزاد در حضور رئیس‌جمهور مطرح و از ایشان خواستیم تا در این باره چاره‌اندیشی شود.
میرزاده درباره موضوع دیگری که در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد، گفت: موضوع بعدی درباره ورزش بود، در این جلسه ورزش دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از ارکان ورزش کشور به رسمیت شناخته و به عضویت شورای سیاستگذاری ورزش درآمد.
در جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد پس از ارائه گزارشی از آخرین وضعیت تولید علم این دانشگاه مقرر شد معاونت پژوهشی ضمن تهیه گزارش جامعی از تولید دانشگاه به تفکیک استانها و واحدهای دانشگاهی فعال وضعیت مقالات بین‌المللی معتبر که پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در طول سه سال گذشته داشتند را به صورت کامل اطلاع‌رسانی کنند.
در این جلسه مقرر شد در رشته‌های کارشناسی ارشد حسابداری، مالی، مدیریت، معماری و حقوق با تشخیص معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه نسبت به تأمین استاد راهنما در چارچوب بخشنامه‌ای که ابلاغ خواهد شد اقدام کنند.
همچنین مقرر شد معاون علوم پزشکی پیشنهاد خود را برای ایجاد دوره‌های مجازی آموزش پزشکی به معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصاد دانش‌بنیان جهت تخصیص کد برای دوره‌های دانش‌افزایی ارائه کند.
در این جلسه پس از موافقت اعضا مقرر شد برای دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ورودی مهر ۹۴ به بعد مطابق آیین‌نامه ابلاغی وزارت علوم نمرات مردودی تمام دروس بلااثر محاسبه شود و برای تمام دانشجویان کارشناسی ارشد فعلی ورودی قبل از مهرماه ۹۴، چنانچه در یک درس چند بار مردود شود تنها یک نمره مردودی با تأثیر در معدل ثبت شود (بالاترین نمره مردودی) و سایر نمرات مردودی در یک درس بلااثر شود.
همچنین قرار شد مطابق مصوبه‌های قبل هیات رئیسه ادامه تحصیل کارکنان (کارمندان و هیات علمی تمام‌وقت) در واحد خودشان ممنوع بوده و لازم است در صورت تخلف با معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی برخورد قانونی صورت پذیرد. منبع: مهر


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۵
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *