طرح کشوری مبارزه با قاچاق آغاز شد

دسته: رویداد حقوقی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۴ مهر ۱۳۹۵


طرح کشوری مبارزه با قاچاق آغاز شد

طرح کشوری مبارزه با قاچاق آغاز شد

922857014

محمدحسن سرابیان افزود: با صدور بخشنامه «طرح کشوری برخورد با قاچاق در سطح عرضه» به‌ویژه لوازم‌خانگی، تجهیزات پزشکی و لوازم‌آرایشی و بهداشتی از سوی رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، هماهنگیهای لازم برای اجرای آن در کل کشور انجام شده است.
مدیرکل نظارت و هماهنگی گشتهای مشترک سازمان تعزیرات حکومتی افزود: این طرح با هماهنگی دستگاههای نظارتی چون اتاق اصناف ایران، گمرک، نیروی انتظامی، سازمانهای صنعت، معدن و تجارت، دانشگاههای علوم پزشکی و اتحادیه‌های مربوطه از امروز اول مهر در سراسر کشور اجرایی می‌شود.
وی افزود: در جلسه هماهنگی که با حضور رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و رئیس اتاق اصناف و نمایندگان سایر دستگاهها برگزار شد؛ مقرر شد که مرحله اول این طرح با محوریت اتاق اصناف در بازه زمانی یک‌ماهه و با هدف پیشگیری و آموزش اصناف انجام شود.
سرابیان با اشاره به برخورد قاطع با متخلفان در مرحله دوم این طرح، اظهار داشت: مرحله نخست این طرح فرصتی برای صاحبان واحدهای صنفی است تا ضمن آگاهی از قوانین و مقررات نسبت به عرضه نکردن این کالاهای قاچاق اقدام کنند.
وی گفت: از کسبه شریف و اصناف تقاضا داریم، همکاری لازم را در این خصوص داشته باشند اما با آغاز دومین بخش طرح، سازمان تعزیرات حکومتی به صورت قاطع، جدی و برابر قانون با متخلفان برخورد می‌کند.
مدیرکل نظارت و هماهنگی گشتهای مشترک تعزیرات حکومتی گفت: هدف از اجرای طرح پرونده‌سازی نیست و امیدواریم پرونده‌ای تشکیل نشود اما قطعاً با متخلفان برخورد می‌کنیم و در حین اجرای طرح مراقب حفظ حرمت کسبه قانونمند هم هستیم.
سازمان تعزیرات حکومتی تابستان امسال «طرح برخورد با قاچاق در سطح عرضه» را با محوریت لوازم‌آرایشی و بهداشتی از مبادی مرزی تا سطح عرضه؛ اجرایی کرده است و هم‌اکنون با برنامه‌ریزیهای انجام شده «طرح برخورد با قاچاق در سطح عرضه» با محوریت لوازم‌خانگی، تجهیزات پزشکی و لوازم‌آرایشی و بهداشتی پاییز امسال اجرایی می‌شود.منبع: ایرنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *