طرح «دانشگاه بدون دخانیات» از مهرماه امسال اجرا می‌شود

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶


طرح «دانشگاه بدون دخانیات» از مهرماه امسال اجرا می‌شود

ابوالحسن ریاضی معاون سازمان امور دانشجویان وزارت علوم گفت: طرح دانشگاه بدون دخانیات که از سال گذشته مطرح شده بود، دستور العملهای آن آماده شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر قراردادهای دوجانبه‌ای میان سازمان و دانشگاه‌ها امضا شده و در این قرارداد محیط‌های دانشگاهی که مصرف دخانیات ممنوع است تعریف شده است.

معاون سازمان امور دانشجویان وزارت علوم اضافه کرد: در کل اجرای این طرح دارای مولفه‌های گوناگونی است و تمهیدات مختلفی برای آن اتخاذ شده است. تبیین آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های تعیین کننده دانشگاه‌ها در مواجهه با مصرف دخانیات در محیط دانشگاهی اولین اقدام در زمینه اجرای طرح است. ریاضی گفت: تلاش می‌شود با ارایه این آیین نامه به همه دانشگاه‌ها اطلاع‌رسانی شود که چنین آیین‌نامه‌ای در مورد مصرف دخانیات در دانشگاه‌ها وجود دارد تا از این طریق کمپین و فرهنگ‌سازی‌های لازم در زمینه آثار سوء مصرف دخانیات در جامعه دانشگاهی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: عملا این کار از سال گذشته در وزارت علوم مطرح شده و امیدواریم از سال تحصیلی جدید شاهد نتایج اقدامات دانشگاه عاری از دخانیات در فضاهای آموزش عالی باشیم و با کاهش مصرف دخانیات روبرو باشیم. معاون سازمان امور دانشجویان وزارت علوم یادآور شد: بنابراین با اجرای این طرح امکان ترک رایگان و در دسترس باید برای جامعه دانشگاهی فراهم شود و در این راستا مراکز مشاوره و بهداشت و درمان دانشگاه‌ها باید فعال باشند تا چنانچه فردی از جامعه دانشگاهی مایل به ترک دخانیات است به این مراکز مراجعه کند. منبع: باشگاه خبرنگاران


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۱
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *