طرح استیضاح وزیر آموزش‌وپرورش
 در مجلس کلید خورد


دسته: رویداد حقوقی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۸ مرداد ۱۳۹۵


طرح استیضاح وزیر آموزش‌وپرورش
 در مجلس کلید خورد


طرح استیضاح وزیر آموزش‌وپرورش
 در مجلس کلید خورد

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح استیضاح علی‌اصغر فانی وزیر آموزش‌وپرورش را آماده کردند و قرار است این طرح در هفته جاری تقدیم هیأت‌رئیسه مجلس شود.
حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار و یکی از طراحان طرح استیضاح وزیر آموزش‌وپرورش با اعلام این خبر اظهار داشت:
با توجه به گذشت سه ماه از آغاز به کار مجلس دهم، مطالبات مردم و معلمین از نمایندگان خود در مجلس سبب شد تا جمعی از نمایندگان فارغ از گرایشهای فراکسیونی خود، خواستار استیضاح وزیر آموزش‌وپرورش باشند.
وی ادامه داد: طرح استیضاح علی‌اصغر فانی مدتی است که تهیه‌شده و با توجه به استقبال زیاد نمایندگان از طرح استیضاح، پیش‌بینی می‌شود تعداد امضاها در همان مرحله اول به 100 امضا برسد.
البته در این مدت جمع زیادی از نمایندگان به‌صورت شفاهی و پیامکی آمادگی خود را برای امضای طرح استیضاح وزیر آموزش‌وپرورش اعلام کردند. این نماینده مجلس بر همین اساس گفت: طراحان و امضاکنندگان طرح استیضاح فانی از هر سه فراکسیون امید، مستقلین و ولایت هستند و هدف آنها از استیضاح وزیر آموزش‌وپرورش حفظ حقوق و منافع فرهنگیان و 12 میلیون دانش‌آموز است.
مقصودی با تأکید بر اینکه نگاه فراکسیون خاصی در استیضاح وزیر آموزش‌وپرورش وجود ندارد، گفت:
طراحان این طرح معتقدند از ابتدای شروع به کار مجلس، وزیر آموزش‌وپرورش برای ارتقای سطح کیفی وزارتخانه خود از مجلس و نمایندگان کمکی نخواسته است درحالی‌که برخی از وزرا همچون وزیر بهداشت در این مدت تعامل خوبی با مجلس دهم داشته است.

به گفته نماینده سبزوار کاهش راندمان آموزشی، عدم شفافیت در صندوق ذخیره فرهنگیان، پیش رفتن وزارت آموزش‌وپرورش به سمت سیاسی‌کاری، عدم‌تغییر و تحول جدید در آموزش‌وپرورش، عدم توجه به خوابگاههای شبانه‌روزی و بی‌توجهی به رشد استعدادها در مناطق محروم، عدم رسیدگی و توجه به مدارس روستایی و حاشیه شهرها، عدم توجه به مسائل رفاهی فرهنگیان، عدم پرداخت پاداش بازنشستگان و عدم رعایت شأن آنها، عدم کارایی بیمه طلایی، عدم برنامه‌ریزی در باب مسائل تربیتی و پرورشی، عدم رضایت مدیران مدارس و فرهنگیان از عملکرد وزیر ازجمله دلایل استیضاح علی‌اصغر فانی است. وی در پایان سخنان خود اضافه کرد که دوران مصلحت‌اندیشی به پایان رسیده و کسانی که معتقدند استیضاح وزیر به صلاح نیست حتماً سری به مدارس بزنند تا نارضایتی فرهنگیان را مشاهده کنند.
هیچ مصلحتی بالاتر از رضایت معلمان و فرهنگیان نیست.
منبع: آخرین خبر

نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۰
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *