صدور «ویزای اربعین» در مرزها محال است

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۵ مهر ۱۳۹۵


صدور «ویزای اربعین» در مرزها محال است

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور

صدور «ویزای اربعین» در مرزها محال است

 

 

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور با اشاره به افزایش صددرصدی اعزام زائران به عتبات عالیات در تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: برخی تصور می‌کنند که ویزای سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین در مبادی خروجی و ورودی توزیع می‌شود درصورتی‌که چنین برنامه‌ای محال است.

مجید آقا بابایی؛ درباره امنیت مرزهای زمینی مهران، شلمچه و چزابه در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار کرد: باوجوداینکه امسال شاهد افزایش صددرصدی اعزام زائران در مرزها بودیم و مشتاقان زیارت حضرت امام حسین (ع) در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی استقبال پر‌شوری داشتند؛ خوشبختانه هیچ‌گونه مشکل امنیتی و خللی برای زائران ایجاد نشد.

وی ادامه داد: زائران کشورمان در دهه اول محرم‌الحرام در سلامت کامل به عتبات عالیات عزیمت کرده و اکثریت آنها در حال بازگشت به کشور هستند که البته حجم این سفرها نیز بیشتر از مرز مهران انجام‌گرفته است.

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور به همه‌کسانی که در ایام خاص و به‌ویژه اربعین حسینی قصد عزیمت به عتبات عالیات رادارند توصیه کرد تا روادید (ویزا) را از طریق دفاتر مجاز و قانونی و بر اساس تمهیدات اندیشیده شده دریافت کنند.

آقا بابایی افزود: متأسفانه برخی افراد تصور می‌کنند که ویزای سفر به عتبات عالیات در مبادی خروجی و ورودی مرزهای سه‌گانه نیز توزیع می‌شود درصورتی‌که چنین برنامه‌ای محال است و صدور ویزای عتبات عالیات فقط از طریق قانونی انجام می‌گیرد.

وی تصریح کرد: کسانی که قصد سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی رادارند نیز باید ویزای خود را از طریق نام‌نویسی در سامانه سماح و بر اساس تدابیر در نظر گرفته‌شده دریافت کنند و موضوع لغو ویزا یا ارائه آن در مرزها به‌هیچ‌عنوان صحت ندارد.

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور درباره برنامه‌ریزی صدور ویزای اربعین حسینی عنوان کرد: امسال تعداد مراکز صدور ویزای اربعین نسبت به سالهای قبل زودتر کار خود را آغاز کرده‌اند و تعداد دفاتر صدور ویزا نیز افزایش‌یافته است.

آقا بابایی ادامه داد: چهار مرکز سفارتخانه و کنسولگری عراق در شهرهای تهران، مشهد، کرمانشاه و اهواز صدور ویزا را از چندی قبل آغاز کرده‌اند و 12 مرکز دیگر از روز یکشنبه هفته جاری صدور ویزا را برای متقاضیان سفر اربعین حسینی آغاز می‌کنند.

به گفته وی، زائران عتبات عالیات باید هر‌چه زودتر مراحل نام‌نویسی و صدور روادید را انجام دهند و کارهای خود را به‌روزهای آخر نزدیک به اربعین حسینی موکول نکنند.

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور همچنین نسبت به فعالیت دفاتر غیرمجاز صدور ویزای اربعین حسینی هشدار داد و گفت:‌ برخورد با دفاتر غیر‌مجاز به‌طور جد انجام می‌گیرد و تاکنون برخی از آنها پلمب شده‌اند اما مردم نیز باید نسبت به وعده‌های فریبنده این دفاتر هوشیار باشند.

منبع: تسنیم


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *