شنود احتمالی مکالمات ترامپ می‌تواند بزرگ‌ترین رسوایی سیاسی آمریکا باشد

دسته: غیر حقوقی , مطالب برگزیده
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۶ اسفند ۱۳۹۵


شنود احتمالی مکالمات ترامپ می‌تواند بزرگ‌ترین رسوایی سیاسی آمریکا باشد

سناتور جمهوریخواه:

شنود احتمالی مکالمات ترامپ میتواند بزرگترین رسوایی سیاسی آمریکا باشد

 

 

«لیندسی گراهام» نماینده جمهوریخواه سنای آمریکا در واکنش به ادعای «دونالد ترامپ» مبنی بر اینکه مکالمات تلفنی وی به دستور «باراک اوباما» رئیسجمهوری پیشین امریکا شنود شده است، آن را موضوعی دانست که در صورت اثبات، بزرگترین رسوایی سیاسی در این کشور از زمان واترگیت خواهد بود.

اشاره وی به ماجرای شنود غیرقانونی مأموران اف.بی.آی از هتل محل اقامت ستاد انتخاباتی حزب دموکرات در دهه هشتاد میلادی است که به «رسوایی واترگیت» معروف شد و «ریچارد نیکسون» رئیس‌جمهوری وقت را ناچار به استعفا کرد.

ترامپ در صفحه توییتری خود مدعی شده بود که اوباما هم چند هفته مانده به انتخابات آمریکا، تماسهای وی را احتمالاً برای یافتن ارتباطی با عوامل دولتی روسیه، شنود کرده اما مدرکی پیدا نکرده است.

«لیندسی گراهام» سناتور ایالت کارولینای جنوبی شنبه‌شب در یک سخنرانی در این رابطه گفت: اگر این عمل غیرقانونی صحت داشته باشد، بزرگ‌ترین رسوایی سیاسی بعد از ماجرای واترگیت خواهد بود.

وی ادامه داد: روی دیگر سکه این است که این کارها قانونی انجام شده باشد و رئیس‌جمهوری پیشین ایالت متحده توانسته باشد تا با هدف نظارت بر عملکرد ستاد انتخابات ترامپ، مجوزی قانونی برای شنود مکالمات وی تهیه کند که این هم بزرگ‌ترین رسوایی سیاسی از زمان واترگیت به‌حساب می‌آید.

وی با تأکید بر این‌که شنود مکالمات ستاد انتخابات ترامپ می‌تواند با هدف یافتن ارتباط احتمالی وی با یک دولت خارجی (روسیه) صورت گرفته باشد، وعده داد که این مسأله را تا پایان پیگیری کند.

یک سخنگوی اوباما شنبه‌شب ادعای ترامپ را تکذیب کرده و گفته بود که کاخ سفید هیچ‌گاه در تحقیقات مستقل وزارت دادگستری آمریکا دخالت نکرده است.

اشاره وی به وزارت دادگستری اما ظن این‌که مقامهای قضایی پشت پرده ماجرای شنود بوده باشند را تقویت کرده است. منبع: ایرنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۶
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *