شناسایی پیکر شهدای عملیات تروریستی جنوب بغداد به پایان رسید

دسته: رویداد حقوقی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۷ آذر ۱۳۹۵


شناسایی پیکر شهدای عملیات تروریستی جنوب بغداد به پایان رسید

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران:

شناسایی پیکر شهدای عملیات تروریستی جنوب بغداد به پایان رسید

%d9%82%d8%a7%d8%af%db%8c-%d9%be%d8%a7%d8%b4%d8%a7-%d9%be%d8%b2%d8%b4%da%a9%db%8c-%d9%82%d8%a7%d9%86%d9%88%d9%86%db%8c-%d8%b5-2-%d9%be%d8%a7%db%8c%db%8c%d9%86-%da%86%d9%be

قادی پاشا بابیان اینکه شناسایی پیکر 52 شهید عملیات تروریستی جنوب بغداد در پزشکی قانونی استان تهران به پایان رسیده است، گفت: هویت شهدا پس از تطبیق DNA احراز میشود.

قادی پاشا مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در رابطه با آخرین وضعیت احراز هویت جان‌باختگان حادثه برخورد دو قطار مسافربری در منطقه هفت‌خوان سمنان اظهار کرد: کار نمونه‌برداری و تشخیص هویت اجساد با حضور معاون دادستان تهران، گروه تشخیص هویت ناجا و گروه تخصصی پزشکی قانونی کشور از هشت صبح امروز آغازشده و در حال انجام است.

وی همچنین در رابطه با آخرین وضعیت شناسایی پیکر شهدای عملیات تروریستی در جنوب بغداد نیز گفت: شب گذشته پیکر 52 شهید حله به مرکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شد که با حضور معاون دادستان تهران، گروه تشخیص هویت ناجا و سه گروه تخصصی پزشکی قانونی کشور معاینه و احراز هویت آنها صورت گرفته و تا ساعت30: 23شب گذشته تمامی اجساد معاینه شدند.

قادی پاشا افزود: از این تعداد، 36 پیکر زن و 12 پیکر مرد و 4 پیکر نیز به دلیل شدت آسیبهای وارده نامعلوم است. مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران ادامه داد: اقدامات تخصصی بیشتر برای شناسایی و احراز هویت پیکر شهدا در حال انجام است، نمونه DNA همه آنها اخذشده و گروه تشخیص هویت ناجا نیز اقدامات لازم را انجام داده است.

وی تصریح کرد: شناسایی پیکر شهدا تا این مرحله به پایان رسیده است و برای احزار هویت باید خانواده قربانیان به پزشکی قانونی معرفی و نمونه‌های DNA از آنها نیز اخذ شود و پس از تطبیق این نمونه‌ها، نتایج اعلام شود.

منبع: میزان


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۰
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *