شعب بین‌الملل بانک صادرات از فهرست تحریمها خارج شد

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
جمعه - ۷ آبان ۱۳۹۵


شعب بین‌الملل بانک صادرات از فهرست تحریمها خارج شد

در بیانیهای اعلام شد:

شعب بینالملل بانک صادرات از فهرست تحریمها خارج شد

بانک صادرات ایران در بیانیهای با اشاره به تصمیم جدید وزارت دارایی انگلیس برای رفع توقیف داراییهای این بانک اعلام کرد: شعب بینالملل بانک صادرات و شعبه لندن، از فهرست تحریمها خارج شد.

%d8%b4%d8%b9%d8%a8-%d8%a8%db%8c-%d9%86%d8%a7%d9%84%d9%85%d9%84%d9%84-%d8%a8%d8%a7%d9%86%da%a9-%d8%b5%d8%a7%d8%af%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d8%b2-%d9%81%d9%87%d8%b1%d8%b3%d8%aa-%d8%aa%d8%ad%d8%b1%db%8c

بانک صادرات با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: انتشار خبر رفع تحریمهای بانکی از سوی شورای اجرایی اتحادیه اروپا، نگاه جدیدی را برای همه ذینفعان، سهامداران و دوستداران بانک صادرات ایران به ارمغان آورد. تحریمهای بین‌المللی، در کنار دیگر مشکلات، گره‌های ناگشودنی بر کار این بانک زده بود که باتدبیر و دوراندیشی مقام معظم رهبری مدظله‌العالی و تلاش دولت تدبیر و امید، طی مذاکرات متعدد با مقامات مختلف اتحادیه اروپا و با تمهیدات پیوسته حقوقی بانک گشوده شد تا به یاری خداوند و تلاش مجدانه کارکنان بانک، به‌ویژه در شعب و واحدهای خارج از کشور، خروج از تحریم شعب بین‌الملل بانک صادرات ایران و شعبه لندن، فصل جدیدی را آغاز کند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: برداشته شدن انسداد از داراییهای بزرگ‌ترین بانک بورسی کشور که به‌تنهایی دارای بیش از پنجاه‌درصد توانمندیهای نظام بانکی در خارج از کشور است، نه‌تنها برای ذینفعان این بانک بلکه برای کل اقتصاد کشور نیز نویدبخش و مفید است. ازاین‌رو امید می‌رود ورود مجدد به عرصه بانکداری بین‌المللی با در نظر گرفتن تواناییها و ظرفیتهای بالای این بانک و ارتقای پیوسته آن، آثار اقتصادی فراوانی ازجمله تسهیل و تسریع در تجارت بین‌الملل، کاهش هزینه‌های مبادلات ارزی، افزایش سرمایه‌گذاری را به وجود آورد و ثمرات بانکی همچون افزایش ارزش سهام بانک، تنوع خدمات ارزی، افزایش سودآوری را نیز در پی داشته باشد. به باور صاحب‌نظران، این گشایش، اعتبار و قدرت چانه‌زنی در معاملات بین‌الملل، ارائه خدمات متنوع ارزی را به‌عنوان یک ارزش در پی خواهد داشت. این افتخار می‌تواند در کنار هوشیاری و هدایت دقیق موضوع، بدون شتاب‌زدگی، ارزنده‌ترین نتیجه و دستاورد را برای سهامداران، همکاران و مشتریان بانک به ارمغان آورد باشد که در طول سالهای سخت گذشته علی‌رغم فشارها و تنگناهای بین‌المللی صبورانه و همدلانه با این بانک همراهی داشته‌اند.

منبع: مهر


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۵
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *