شروع به کار دفتر اسناد الکترونیکی از دهم شهریور

دسته: رویداد حقوقی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۹ شهریور ۱۳۹۵


شروع به کار دفتر اسناد الکترونیکی از دهم شهریور

شروع به کار دفتر اسناد الکترونیکی از دهم شهریور

محمدرضا دشتی اردکانی در دیداری که با حضور سردفتران و دفتر یاران شهرستان ورامین، قرچک و پیشوا برگزار شد با اشاره به اینکه «اعضای جدید هیأت مدیره این کانون عزم بر رفع نقایص دارند» افزود: یکی از چالشهای کانون مسأله بیمه و درمان است و به همین جهت با همدلی و همکاری فرمانداران شهرستان ورامین و قرچک در پی انعقاد با مراکز درمانی این شهرستان هستیم تا مانع سفر خانواده سران دفاتر برای مسائل درمانی به شهر تهران شویم.

وی ضمن اشاره به ارائه و اجرای تسهیلات ویژه رفاهی، تفریحی و زیارتی، به دفاتر اسناد الکترونیکی هم اشاره کرد و گفت: از دهم شهریورماه دفتر اسناد الکترونیکی شروع به کار خواهد کرد و دفاتر جاری در دفترخانه‌ها برچیده می‌شود تا حلقه اصلی ثبت آنی در سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور کامل شود.

وی به‌ضرورت تدوین استراتژی و برنامه‌ریزی آینده کانون سردفتران و دفتر یاران اشاره کرد و گفت: باید درزمینه درآمدی و افزایش هزینه‌های کانونها و جوامع، بازنشستگی و مستمری‌بگیران کانون در سالهای آتی برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشیم. تا سال 1416 حدود هشت هزار سردفتر بازنشسته خواهند شد و هم‌اکنون نیز حدود 200 سردفتر در سال بازنشسته می‌شوند؛ بنابراین باید برای آن سال استراتژی و پیش‌بینی تغییرات در حوزه درآمدی داشته باشیم.

در ادامه جلسه مهدی انجم شعاع، معاون امور اسناد سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور به مهم‌ترین ابعاد شغلی سردفتران اشاره کرد و گفت:‌ سران دفاتر وظیفه خطیری به عهده‌دارند و باید زمینه‌ای فراهم شود که حقوق مردم محفوظ بماند زیرا سردفتران امانت‌داران مردم هستند.

وی به تشکیل شورای عالی کانونها و جوامع سردفتری کشور اشاره کرد و افزود: برای پیشبرد اهداف صنفی سردفتران باید در شهرستانها نیز جلسات مشترک برگزار شود تا آثار مثبت آن در ابعاد دیگر نمایان شود. این امر باعث می‌شود نقش تأثیرگذارتری در حفظ حقوق مردم و برقراری نظم ایجاد شود. دراین زمینه هرگونه اقدام حمایتی از سوی سازمان ثبت در جهت احیای حقوق صنفی این صنف مقدور باشد انجام خواهد شد.

وی افزود: از روز اول شهریور نحوه وصول حق‌الثبت اسناد و از روز دهم شهریورماه حذف دفاتر دست‌نویس جاری با همکاری سردفتران اجرا می‌شود.

منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۲
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *