شرایط نقل و انتقال و مهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد اعلام شد

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۴ آذر ۱۳۹۵


شرایط نقل و انتقال و مهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد اعلام شد

شرایط نقل و انتقال و مهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد اعلام شد

 453957511

مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به آغاز ثبت درخواست دانشجویان متقاضی نقل و انتقال و مهمانی در سامانه جدید «منادا» به آدرس http://monada.iau.ir از روز گذشته، جزئیات و شرایط نقل و انتقال دانشجویان را تشریح کرد.

دکتر صامت با بیان این‌که اولین شرط رسیدگی به درخواست متقاضیان نقل و انتقال ثبت‌نام در سامانه «منادا» است، افزود: مهلت ثبت درخواستها از روز 20 آذرماه تا 5 دی‌ماه در سامانه منادا ادامه دارد و دانشجویان برای ورود به این سامانه با درج کامل آدرس فوق و یا مراجعه به سایت معاونت دانشجویی به آدرس stu.iau.ir و یا سایت iau.ac.ir بخش نقل و انتقال می‌توانند وارد سایت منادا شوند.

وی با بیان این‌که برای سهولت ثبت‌نام راهنمای تصویری هم در سایت منادا و هم در سایت معاونت دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قرار داده شده است، افزود: از آن‌جا که تعیین وضعیت دانشجویان بر اساس امتیازی که کسب می‌کنند، انجام می‌شود مهلت تعیین شده برای ثبت درخواستها به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد. به گفته وی، سامانه منادا به‌گونه‌ای طراحی شده که نیازی به تردد دانشجو به واحدهای مبدأ و مقصد نبوده و در صورت موافقت با درخواست، دانشجو به‌طور مستقیم می‌تواند به واحد مراجعه کند.

مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تدوین شیوه‌نامه جدید نقل و انتقالات دانشگاه آزاد اسلامی درباره تغییرات به وجود آمده در این خصوص گفت: به منظور تسهیل در امر مهمانی و انتقالی چندین بند به شیوه‌نامه نقل و انتقالات افزوده شده است، به عنوان مثال می‌توان به امکان مهمانی برای دانشجویان خانم در سال اول دوران شیردهی اشاره کرد.

وی درباره دیگر تغییرات این شیوه‌نامه گفت: امکان مهمانی برای جانبازان 10 تا 24 درصد، همسران و فرزندان آنها، امکان مهمانی برای رزمندگان دارای حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه تا پیش از تاریخ 24/7/1367، امکان مهمانی دایم برای آن دسته از دانشجویانی که دارای معلولیت جسمی حرکتی شدید بوده و یا دارای ناشنوایی شدید و یا روشندل هستند از دیگر تسهیلات در نظر گرفته شده برای دانشجویان در این شیوه‌نامه به شمار می‌رود.

دکتر صامت افزود: هم‌چنین طبق این شیوه‌نامه امکان مهمانی برای دانشجویان زن در دوران بارداری به مدت حداکثر دو نیم‌سال (پس از تأیید کمیسیون پزشکی) به هریک از واحدها امکان‌پذیر شده است. از دیگر تغییرات مهم دیگر در این شیوه‌نامه فراهم شدن انتقال و مهمانی فرزندان و همسر کارکنان تمام‌وقت رسمی و قراردادی دانشگاه است که همانند فرزندان و همسران اعضای هیأت علمی تمام‌وقت دانشگاه آزاد اسلامی در صورت احراز 90 درصد نمره قبولی آخرین فرد پذیرفته شده در واحد مقصد، می‌توانند به شهر محل خدمت والدین خود منتقل شوند.

وی افزود: در صورت عدم کسب 90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده، فرد می‌تواند به مدت دو نیم‌سال مهمان شود. هم‌چنین در صورت کسب حداکثر معدل و گذراندن حداقل واحد درسی مهمانی به انتقال تبدیل می‌شود. این امتیاز از بدو ورود برای فرزندان و کارکنان در نظرگرفته شده است. این شرایط برای کارکنان و اعضای هیأت علمی نیز وجود دارد.

دکتر صامت تأکید کرد: فراهم شدن شرایط انتقال برای پذیرفته‌شدگان فارغ‌التحصیل دبیرستانهای سما (در صورت تحصیل کل دوران دبیرستان در مدارس سما)، یکی دیگر از تسهیلات در نظر گرفته شده در آیین‌نامه جدید است.

وی با اشاره به تغییرات به وجود آمده در خصوص شرایط مهمانی و انتقال دانشجویان فاقد شرایط اختصاصی در این شیوه‌نامه گفت: همانند سنوات گذشته انتقال دانشجویان بر اساس واحد مبدأ و مقصد و جدول هم‌ترازی انجام می‌شود؛ اما مهمانی دانشجویان بر اساس امتیاز کسب‌شده که شامل معدل کل، سابقه مهمانی و نسبت واحد مبدأ به مقصد در جدول هم‌ترازی است. مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: تمام دانشجویان بر اساس امتیاز کسب‌شده و ظرفیت واحدهای مبدأ و مقصد رتبه‌بندی می‌شوند و هیچ‌یک از واحدهای مبدأ و مقصد در مهمانی دانشجو دخالتی نخواهند داشت.

دکتر صامت اظهار داشت: در آیین‌نامه جدید شرایط مهمانی و انتقال دانشجویان سایر دانشگاههای داخل به دانشگاه آزاد اسلامی کاملاً شفاف بیان شده است. هم‌چنین بر اساس این شیوه‌نامه در صورت موافقت با انتقال دانشجویان سایر دانشگاهها به دانشگاه آزاد اسلامی، دروس گذرانده شده آنها معادل‌سازی شده و هیچ هزینه‌ای بابت معادل‌سازی اخذ نمی‌شود و مطابق سایر دانشجویان دانشگاه آزاد از آنها شهریه دریافت می‌شود.

منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۰۷
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *