سند ملی راهبردی پیشگیری از وقوع‌ جرم به‌زودی نهایی می‌شود

دسته: رویداد حقوقی
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۵


سند ملی راهبردی پیشگیری از وقوع‌ جرم به‌زودی نهایی می‌شود

معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضاییه:

سند ملی راهبردی پیشگیری از وقوع جرم بهزودی نهایی میشود

 

 

به گزارش روابط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، محمدباقر الفت در جلسه تدوین سند ملی راهبردی پیشگیری از وقوع جرم، اظهار کرد: این جلسه به‌منظور بررسی و تحلیل سند ملی راهبردی پیشگیری از وقوع جرم تشکیل‌شده است و پس از بررسی محتوای آن توسط اعضای شورای عالی پیشگیری، موانع و مشکلات احتمالی آن برطرف شده و با توجه به اینکه حدود 4 سال از تدوین این سند می‌گذرد، لازم است موارد جدید را در صورت نیاز به سند اضافه کنیم و آن را با شرایط و نیازهای جامعه به‌روز کنیم.

وی گفت: این سند در صورت تأیید نهایی توسط حاضرین به‌عنوان سند ملی، در جلسه نخست شورای عالی پیشگیری که امیدواریم ظرف یک ماه آینده تشکیل شود، ارائه خواهد شد، بنابراین نیاز است که دراین جلسه مباحث به‌طور دقیق و مفصل بررسی‌شده تا بتوانیم آن را با کمترین تغییرات به‌عنوان سند ملی، به شورای عالی پیشگیری ارائه دهیم. معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، اظهار کرد: این جلسه بر اساس یک اتحاد ملی تشکیل شد که لازم است با دقت آن را به مرحله پایانی برسانیم. این سند ارزشمند حاصل زحمات فراوان است و نباید اجازه داد که تدوین نهایی این سند حالت فرسایشی به خود گرفته و مشمول مرور زمان شود.

الفت عنوان کرد: حدود 95 درصد از این سند تدوین‌شده و باید مابقی آن را در جلسات پیش رو تکمیل کنیم تا هرچه سریع‌تر عملیاتی شود. وی ادامه داد: این سند دارای اسناد فرادستی بوده و از مبانی اسلامی، رهنمود و تدابیر مقام معظم رهبری، قانون اساسی کشور، سیاستهای کلی نظام و سیاستهای شورای عالی امنیت ملی در جهت تهیه، تبیین و تدوین آن استفاده‌شده است.

این مسؤول قضایی، گفت: این سند ملی در هفت فصل تهیه و تدوین‌شده و پیشگیری از وقوع جرم را از هدف‌گذاری تا اقدامات، مدنظر قرار داده است.

الفت تصریح کرد: هدف غایی پیشگیری از وقوع جرم و آسیبهای اجتماعی رسیدن به جامعه‌ای متعالی، سالم و برخوردار از امنیت و عدالت است. وی افزود: قانون پیشگیری از وقوع جرم در سال 94 به تصویب رسیده و ابلاغ‌شده است و در آن قانون وظایف شورا‌ی‌ عالی پیشگیری پیش‌بینی‌شده است که دراین شورا 22 سازمان، نهاد و وزارتخانه عضویت دارند. منبع: حمایت


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *