سخنگوی وزارت خارجه ادعای امریکا مبنی بر ارسال سلاح به یمن را رد کرد

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۰ آبان ۱۳۹۵


سخنگوی وزارت خارجه ادعای امریکا مبنی بر ارسال سلاح به یمن را رد کرد

سخنگوی وزارت خارجه ادعای امریکا مبنی بر ارسال سلاح به یمن را رد کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، ادعای یک مقام ارشد نظامی آمریکا مبنی بر ارسال سلاح و موشک توسط ایران به یمن را تکذیب و رد کرد.

%d8%b3%d8%ae%d9%86%da%af%d9%88%db%8c-%d9%88%d8%b2%d8%a7%d8%b1%d8%aa-%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac%d9%87-%d8%a7%d8%af%d8%b9%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7-%d9%85%d8%a8%d9%86%db%8c-%d8%a8

بهرام قاسمی، سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه، در پاسخ به ادعای دریاسالار کوین دونگان گفت: این‌گونه ادعاهای کذب در حالی مطرح می‌شود که به‌رغم انتقادات فراوان و اعتراض وجدانهای بیدار جامعه بشری و سازمانهای مردم‌نهاد، ارسال و فروش تسلیحات مرگبار توسط تولیدکنندگان تسلیحات و جنگ افروزان و سودا گران مرگ و نیستی، به عربستان سعودی همچنان ادامه دارد.

وی افزود: روزانه تعداد بی‌شماری سلاحهای مرگبار، بمب و موشک آمریکایی توسط ائتلاف سعودی بر سر غیرنظامیان بی‌دفاع و مظلوم در مدارس، بیمارستانها، زندانها و خانه‌های مسکونی مردم بی‌گناه یمن فرود می‌آید که هیچ نامی جز جنایات جنگی نمی‌توان بر آن نهاد.

قاسمی خاطرنشان کرد: در روزهای اخیر مردم جهان شاهد افزایش و شدت گرفتن حملات وحشیانه هوایی دولت سعودی به مردم یمن هستند که با پشتیبانی برخی قدرتها، به جنایات هولناک خود ادامه می‌دهند و تأسف‌بارتر آن‌که پاداش کشتار و آدم سوزی را با حمایت از عضویت خود در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد دریافت می‌دارند؛ فاجعه و تراژدی تلخی که برای همیشه به‌عنوان لکه‌ای سیاه در تاریخ بشریت به ثبت خواهد رسید. منبع: ایرنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۰
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *