سارق اسناد آژانس امنیت ملی آمریکا برای هک کامپیوترهای ایران بازداشت شد

دسته: حقوق بین الملل
بدون دیدگاه
جمعه - ۱۶ مهر ۱۳۹۵


سارق اسناد آژانس امنیت ملی آمریکا برای هک کامپیوترهای ایران بازداشت شد

سارق اسناد آژانس امنیت ملی آمریکا برای هک کامپیوترهای ایران بازداشت شد

 

 

دو مقام آمریکایی گفتند، فردی که به‌عنوان پیمانکار آژانس امنیت ملی آمریکا کار می‌کرد و پلیس فدرال آمریکا او را دستگیر کرد، مظنون به سرقت اسناد کدگذاری شده محرمانه این آژانس برای نفوذ در سیستم‌های کامپیوتری کشورهای متخاصمی مانند روسیه، چین، ایران و کره شمالی است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) چند هفته پیش فردی که کارمند پیمانکاری ‘بوز آلن همیلتون’ در آژانس امنیت ملی بود را بی‌سروصدا بازداشت کرد.

اولین بار روزنامه نیویورک‌تایمز نوشت، (اف‌بی‌آی) در حال تحقیق درباره احتمال سرقت نرم‌افزار فوق محرمانه آژانس امنیت ملی برای هک دولت‌های خارجی و دسترسی به شبکه‌های کامپیوتری آنها از سوی این فرد است.

اندکی پس از خبر منتشرشده در نیویورک‌تایمز، وزارت دادگستری آمریکا این فرد را به سرقت اموال دولت و خروج غیرمجاز اطلاعات محرمانه متهم کرد. «ادوارد اسنودن» کارمند پیمانکاری همیلتون در سال 2013 شمار زیادی از اسناد آژانس امنیت ملی آمریکا را در اختیار روزنامه‌نگاران قرارداد.

درباره سرقت جدید اطلاعات آژانس امنیت ملی آمریکا اطلاعات زیادی در دست نیست اما به نظر می‌رسد این مورد با قضیه اسنودن فرق دارد. مقامات می‌گویند، دراین مورد جدید، اسناد کدگذاری شده و یا به‌عبارت‌دیگر، نرم‌افزار اصلی سرقت شده است.

از اطلاعات اندکی که تاکنون به‌دست‌آمده است، این‌گونه به نظر می‌رسد که فردی برای فروش به‌اصطلاح تسلیحات سایبری در تلاش بود.

به نظر می‌رسد، ماهیت اطلاعات سرقت شده از سوی این فرد با اطلاعات سرقتی از سوی اسنودن متفاوت است.

دو مقام آمریکایی گفتند، این پیمانکاری که در هفته‌های گذشته بازداشت شد، مظنون به سرقت اسناد کدگذاری شده محرمانه طراحی‌شده از سوی آژانس امنیت ملی آمریکا برای نفوذ در سیستم‌های کامپیوتری کشورهای متخاصمی مانند روسیه، چین، ایران و کره شمالی است.

منبع: وب‌سایت ایرنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *