سارقان مسلح بانک ملت را شناسایی کنید

دسته: جرمشناسی , جرمشناسی حوادث
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۸ مهر ۱۳۹۵


سارقان مسلح بانک ملت را شناسایی کنید

سارقان مسلح بانک ملت را شناسایی کنید

 

ساعت 13:35 بیست و چهارم خرداد، از طریق مرکز فوریتهای پلیسی 110 وقوع یک فقره سرقت مسلحانه از شعبه بانک خیابان هدایت به کلانتری 109 بهارستان اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری در محل وقوع سرقت و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد دو نفر درحالی‌که کلاه کاسکت به سر داشتند با یک قبضه اسلحه کلاشینکف وارد بانک شعبه‌ی هدایت‌شده و ضمن تیراندازی در داخل شعبه و تهدید، اقدام به سرقت بیش از 30 میلیون تومان وجه نقد کرده و بلافاصله با یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 از محل متواری شدند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت مسلحانه» و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با حضور کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی و انجام تحقیقات از شاهدان صحنه سرقت مشخص شد دو نفر با به سر داشتن کلاه ایمنی موتورسیکلت وارد شعبه‌ی بانک شده، ابتدا اقدام به شلیک تیر هوایی در داخل بانک کرده و در ادامه با تهدید رئیس شعبه پولهای داخل گیشه‌های بانک را سرقت و مجدداً در حین خروج از شعبه‌ی بانک اقدام به شلیک تیر هوایی کرده و پس‌ازآن از محل متواری شدند.

در ادامه تحقیقات میدانی، کارآگاهان قصد بازبینی تصاویر ضبط‌شده توسط سیستم دوربینهای مداربسته‌ی بانک را داشتند که در کمال تعجب مشخص شد که شعبه‌ی محل سرقت فاقد هرگونه سیستم مداربسته است.

در شرایطی که هیچ‌گونه تصاویری از لحظه‌ی سرقت وجود نداشت، کارآگاهان با بهره‌گیری از اطلاعات به‌دست‌آمده از شاهدان اطلاع پیدا کردند که سارقان در حین ارتکاب سرقت یک کیف بزرگ مشکی همراه خود داشته‌اند که پولهای مسروقه و اسلحه مورداستفاده در سرقت خود را در آن قرار داده و از محل متواری شدند؛ با بهره‌گیری از همین اطلاعات اندک و در بررسی محدوده وقوع سرقت، سرانجام کارآگاهان موفق به شناسایی تصاویر سارقان در زمان متواری شدن از محل سرقت شدند.

سارقان مسلح بانک ملت را شناسایی کنید

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده و به جهت شناسایی و دستگیری متهمان، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر به‌دست‌آمده از هر دو متهم از سوی بازپرس صادرشده است؛ لذا از شهروندان محترم که موفق به شناسایی تصاویر این افراد شده و اطلاعی در خصوص هویت، مخفیگاه و یا محلهای تردد این افراد دارند درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس 51055501 در اختیار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

منبع: میزان


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۸
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *