زندانیان بیمه می‌شوند

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۷ شهریور ۱۳۹۵


زندانیان بیمه می‌شوند

زندانیان بیمه میشوند

 

 

دستیار ویژه رئیسجمهور در امور حقوق شهروندی از پیگیری بیمه دار شدن زندانیان خبر داد.

الهام امین زاده در پاسخ به این سؤال که در راستای احقاق حقوق شهروندی زندانیان چه فعالیتهایی را در دستور کاردارید؟ گفت: حق بیمه یکی از حقوق شهروندی زندانیان محسوب می‌شود و توجه به بیمه دار شدن زندانیان را در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی از برگزاری جلسات با سازمان زندانها و وزارت رفاه خبر داد و افزود: حق بیمه زندانیان بیمه خاص محسوب می‌شود و تأمین اجتماعی و یا بیمه سلامت هرکدام که بتوانند باید حق بیمه زندانیان را متقبل شوند.

اختصاص صندوق ویژه، راه سوم احقاق حق بیمه زندانیان

معاون حقوقی سابق رئیس‌جمهور تصریح کرد: اگر دو نهاد مذکور تقبل نکنند، باید صندوق ویژه دیگری برای تأمین حق بیمه زندانیان در نظر گرفت.

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی در پاسخ به این سؤال که طرح وکیل خانواده به کجا رسید، گفت: این طرح نیاز به بیمه وکالت دارد که خود این مسئله بار مالی زیادی را به همراه دارد.

طرح وکیل خانواده، بار مالی دارد

امین زاده با اشاره به اینکه طرح مذکور نیمه‌کاره مانده است، گفت: این طرح باید پشتوانه مالی داشته باشد چراکه به‌جای پرداخت چند میلیون به وکیل، یک بیمه‌گذار باید این هزینه را متقبل شود و سؤال اصلی اینجا مطرح است که چه کسی حاضر به پرداخت این مبلغ است. بااین‌حال امیدواریم تا ماههای آینده به نتیجه برسد.

منبع: مهر


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۴
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *