رئیس دانشگاه آزاد اسلامی؛کوتاهی در امور اداری مالی و آموزشی دانشگاه آزاد قابل‌قبول نیست

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۰ شهریور ۱۳۹۵


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی؛کوتاهی در امور اداری مالی و آموزشی دانشگاه آزاد قابل‌قبول نیست

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی؛کوتاهی در امور اداری مالی و آموزشی دانشگاه آزاد قابل‌قبول نیست

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در نخستین همایش معاونان اداری مالی واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه، گفت: بر اساس اساسنامه، دانشگاه آزاد اسلامی یک دانشگاه با شرح وظایف معین است و انسجام درروشها و منشها و اجرای مصوبات سازمان مرکزی یک ضرورت تام و تمام است و هرگونه کوتاهی و تخلف در امور اداری و مالی و آموزشی دانشگاه غیرقابل‌قبول است.
دکتر میرزاده بابیان این مطلب و با تأکید بر اینکه تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی درواقع یک مجموعه هستند، گفت:اگرچه دانشگاه آزاد اسلامی واحدها و مراکز آموزشی متعددی در سطح کشور دارد اما طبق اساسنامه؛ یک دانشگاه با شرح وظایف معین است یعنی باید حامل بار یکنواختی، یکسانی و جامعیت باشد.
دکتر میرزاده بابیان اینکه در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی بیش از 7/5 میلیون فارغ‌التحصیل دارد، اظهار داشت: یک فرد تحصیل‌کرده و فارغ‌التحصیل دانشگاهی می‌تواند در کاهش نابسامانیها و ناهنجاریهای کشور مؤثر باشد و دانشگاه آزاد اسلامی موجب افزایش سطح فرهیختگی کشور شده
است.
همچنین وجود واحدهای این دانشگاه در سطح کشور، رونق و بهبود سطح اقلیمی این مناطق را نیز به دنبال داشته است و این حاصل کوششهای همه مدیران و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی است که باید مدیران دلسوز و لایق شناسایی و مورد تجلیل و تشویق قرار گیرند و کسانی که کوتاهی در انجام‌وظیفه دارند با افراد دلسوز دانشگاه جایگزین شوند.
وی بابیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است، گفت: این دانشگاه دارای قله‌هایی از عظمت و دستاوردهای بالاست، اگرچه هنوز ضعفهایی دارد که باید رفعشود.
دکتر میرزاده با اشاره به قابل‌بخشش نبودن تخلفات آموزشی واداری مالی، تأکید کرد: تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی باید امر نظارت بر امور اداری مالی را تداوم بخشند که در همین راستا کمیته حسابرسی برای بهبود روشها فعالیت می‌کند.

SONY DSC

دانشگاه آزاد اسلامی پس‌انداز ملت ایران برای توسعه علمی کشور است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: این دانشگاه با پول مردم تأسیس‌شده و به‌عبارت‌دیگر پس‌انداز ملت ایران برای توسعه علمی کشور است که باید در حفظ آن بکوشیم.
وی با اشاره به راه‌اندازی اتوماسیون اداری و داشبورد مدیریتی در تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی گفت:این امر موجب افزایش سرعت، تسهیل در اجرای امور و حذف کاغذ که هزینه‌های مالی و محیط زیستی داشت، شده است. امروزه مجموعه IT همراهی خوبی با معاونتهای دانشگاه دارد و می‌تواند در اجرای طرح تجمیع 3 و سرعت بخشی به فرآیندهای اداری مالی دانشگاه مؤثر عمل کند.
کاهش شهریه در رشته‌های کاردانی و کارشناسی بدون آزمون تا حدود 50 درصد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، میرزاده بابیان اینکه مسئولان دانشگاه باید نسبت به بخشنامه‌ها اطلاعات بیشتری داشته باشند، یادآور شد:
در همین راستا می‌توان کارگاههایی به‌منظور شناسایی و مطالعه برنامه‌ها و بخشنامه‌های دانشگاه برگزار کرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه تا پایان سال باید در بخش هزینه‌ها 10 الی 15 درصد صرفه‌جویی داشته باشیم، گفت: به دلیل جذب دانشجو در برخی از رشته‌های کاردانی و کارشناسی بدون آزمون تا حدود 50 درصد کاهش شهریه را در نظر گرفته‌ایم. منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۹
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *