دستگیری عامل جنایت شبانه در میدان حسن‌زاده شهرری

دسته: جرمشناسی , رویداد و حوادث
بدون دیدگاه
جمعه - ۱۶ مهر ۱۳۹۵


دستگیری عامل جنایت شبانه در میدان حسن‌زاده شهرری

دستگیری عامل جنایت شبانه در میدان حسن‌زاده شهرری

متهم قتل

متهم سابقه‌داری که سال 87 مرتکب قتل شده بود اما از سوی اولیا دم بخشیده شده بود این بار در یک نزاع، دوستش را در پارک با ضربه چاقو به قتل رساند.

دوازدهم شهریور، از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 وقوع یک فقره درگیری منجر به جنایت به کلانتری 131 شهرری اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری در محل درگیری واقع در میدان حسن‌زاده و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد فردی 31 ساله به نام علیرضا براثر اصابت ضربه‌ی جسم تیز به پهلوی سمت چپ و به علت شدت جراحت وارده شده فوت کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای عمومی و انقلاب شهرری، پرونده در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با حضور در محل وقوع جنایت و انجام تحقیقات از شاهدان صحنه جنایت موفق به شناسایی عامل جنایت شدند. بر اساس اظهارات شاهدان جنایت، مقتول در درگیری با یکی از مجرمان سابقه‌دار به نام علی که پیش‌ازاین نیز به اتهام ارتکاب قتل عمد دستگیر و روانه زندان شده و پس از گذشت چند سال تحمل دوران محکومیت و رضایت خانواده مقتول از زندان آزادشده، به قتل رسیده است.

با شناسایی هویت کامل متهم پرونده و بررسی سوابق وی مشخص شد که او یک‌بار نیز در سال 1387 به اتهام قتل عمد در نزاع دستگیر و روانه زندان شده و نهایتاً در سال 93 با اخذ رضایت خانواده مقتول از زندان آزادشده است. همچنین بررسی دیگر سوابق متهم نشان داد که وی از مجرمین سابقه‌دار درزمینهٔ سرقت‌های به عنف به‌ویژه کیف‌قاپی است که اولین بار در سن 16 سالگی دستگیر و پس‌ازآن بارها به اتهام سرقت روانه زندان شده تا نهایتاً آخرین بار نیز به اتهام قتل عمد دستگیرشده است. با توجه به اطلاعات دقیق به‌دست‌آمده از متهم متواری پرونده و شناسایی تصویر وی توسط شاهدان صحنه جنایت ، دستگیری متهم 28 ساله در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.کارآگاهان این اداره با شناسایی محل سکونت متهم در شهرری شهرک صالحین فاز دوم به این محل مراجعه و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که او پس از ارتکاب جنایت از این محل متواری شده است.

تحقیقات برای دستگیری متهم در شرایطی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت که متهم با توجه به سوابق متعدد دستگیری و ارتکاب جرایم مختلف، هیچ مکان مشخصی را برای خود انتخاب نکرده و بدون مکان است. بااین‌وجود اقدامات پلیسی جهت شناسایی محل‌های تردد وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و سرانجام در ساعت 01:30 بامداد امروز، در شرایطی که برای خرید مواد مخدر از نوع شیشه به پارکی در منطقه مشیریه مراجعه کرده بود ، دستگیر و در بازرسی از وی یک قبضه سلاح سرد ( قمه ) به همراه آلات و ادوات مصرف شیشه کشف شد.

متهم پس از دستگیری و انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ صراحتاً به ارتکاب جنایت و قتل عمـد دوستش علیرضا اعتراف کرد.

متهم در اعترافات اولیه عنوان داشت: هیچ انگیزه‌ای برای ارتکاب جنایت نداشتم. با مقتول دوست بودم و درگیری به‌صورت ناگهانی ایجاد شد ؛ فقط من چاقو داشتم و مابقی دوستان قصد جدا کردن ما دو نفر را داشتند ؛ فقط یک ضربه به سمت پهلوی چپ [ مقتول ] پرتاب کردم.

مقتول در توضیح شب حادثه نیز به کارآگاهان گفت: من در پارک حسن‌زاده شهرری بودم که مقتول به همراه یکی از دوستانش که او را نمی‌شناختم ، با یک دستگاه موتورسیکلت داخل پارک آمد. شروع به فحاشی کرد و ضربه‌ای با مشت به صورتم پرتاب کرد ابتدا تصور کردم که علی در حال شوخی کردن است اما او کاملاً جدی بود. در ادامه با یکدیگر درگیر شدیم ؛ من چاقوی 15 سانتی‌متری با دسته چوبی همراه خود داشتم که با همان چاقو ضربه‌ای به سمت چپش پرتاب کردم .علی پس از خوردن چاقو به‌سرعت سوار موتور شد تا از محل دور شود اما چند متر از پشت موتور به روی زمین افتاد و من نیز با دیدن این صحنه به‌سرعت از محل متواری شدم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت و دیگر دلایل به‌دست‌آمده در طول رسیدگی به پرونده ، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

منبع: مهر

 


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۸
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *