دسترسی 10 دقیقه‌ای به مواد مخدر در تهران

دسته: رویداد حقوقی
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۷ مهر ۱۳۹۵


دسترسی 10 دقیقه‌ای به مواد مخدر در تهران

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر

دسترسی 10 دقیقهای به مواد مخدر در تهران

 

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: با تغییر الگوی مصرف مواد مخدر در کشور، معتادان به‌جای شیشه به سمت هروئین و ماری‌جوانا گرایش پیداکرده‌اند.

 سردار مسعود زاهدیان در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با موضوع نقد عملکرد پلیس در امنیت اجتماعی و مبارزه با مواد مخدر در خصوص قیمت مواد مخدر افزود: قیمت مواد مخدر متفاوت است، به‌طوری‌که از شرق به غرب کشور شاهد روند افزایش قیمت هستیم.

وی با اشاره به تغییر قیمت هروئین در ایران و خارج از مرزها افزود: قیمت یک گرم هروئین در افغانستان به‌عنوان مرکز تولیدش 2 دلار، در ایران 22 دلار و در اروپا 650 دلار است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: مواد مخدر را نمی‌توان بر اساس گرانی یا ارزانی طبقه‌بندی کرد. وی گفت: در مراحل مختلف ناخالصیهایی به مواد اضافه می‌شود و در حقیقت مواد مخدر خالص به کشور وارد نمی‌شود.

سردار زاهدیان افزود: با این اقدام سودجویان مخاطرات زیادی برای مصرف‌کنندگان ایجاد می‌کنند.

وی با اشاره به افغانستان به‌عنوان منشأ تولید مواد مخدر تاکید کرد: امسال حدود 4500 تن تریاک در افغانستان تولیدشده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در خصوص قیمت مواد مخدر صنعتی خاطرنشان کرد: قیمت شیشه بین 28 تا 40 میلیون تومان است.

سردار زاهدیان گفت: قیمت شیشه در مقطعی به علت ضعف قانون و انجام فعل‌وانفعالات آشپزخانه‌ای در کشور ارزان شد. وی تصریح کرد: با تصویب قانون و تشدید مجازات و هجمه نیروی انتظامی سطح تولید کاهش یافت. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر افزود: تعداد آشپزخانه‌هایی که طی سالهای 94 تا 95 با آنها برخورد شده است باعث کاهش تولید داخلی شده است.

سردار زاهدیان گفت: هم‌اکنون نوع مصرف عوض‌شده است و مصرف‌کنندگان به سمت هروئین و ماری‌جوانا رفته‌اند. وی افزود: مخدر زامبی در خارج از ایران مصرف‌شده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد: با فشاری که روی تولید شیشه در داخل کشور آورده‌ایم توانسته‌ایم، ذائقه مصرف‌کننده را تغییر و از مصرف مواد صنعتی به مواد سنتی تغییر جهت دهیم.

سردار زاهدیان ادامه داد: شیشه پرخطرتر از هروئین است، ما در حال حاضر ترویج مصرف شیشه را در کشور کنترل کرده‌ایم. وی در خصوص برخورد نکردن با سرمنشأهای مواد مخدر گفت: تراکم پرونده‌ها در قوه قضاییه شاید سبب شده قدری تعلل در مجازات صورت گیرد. سردار زاهدیان با اشاره به بحث اردوگاهها در قانون تاکید کرد: بخشهایی از قانون هنوز به‌درستی اجرانشده است. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: در خصوص سرمنشأها هم چون در جای مناسب برخورد مناسب صورت نمی‌گیرد و پلیس تمرکز خوبی روی سر باندها دار. وی گفت: در زمان اجرای احکام تأخیر داریم و درجاهایی این افراد عفوهایی می‌گیرند که باید بررسی شود.سردار زاهدیان در پاسخ به سؤالی مبنی بر کاهش سن مصرف‌کنندگان مواد مخدر در ایران خاطرنشان کرد: در سالهای گذشته سن اعتیاد به مواد مخدر به 20 سال کاهش‌یافته که این نگران‌کننده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: در تهران افراد می‌توانند ظرف 5 تا 10 دقیقه به مواد مخدر موردنظر خود دست یابند.

وی اضافه کرد: دراین بخش برای خرده‌فروشان مواد مخدر غالباً احکام شلاق صادر می‌شود و قانون مجازات سختی را برای آنها در نظر نگرفته است.

سردار زاهدیان تصریح کرد: مبارزه با مواد مخدر لایه‌های مختلفی چون برخورد با خرده‌فروشان، فروشندگان محلی، عبور دهندگان از مرز و سرمنشأها دارد. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: درزمینهٔ نگهداری این افراد مشکل وجود دارد. وی افزود: در 6 ماهه نخست امسال به میزان 10 درصد، دستگیریها رشد داشته و جمع‌آوری معتادان نیز 29 درصد افزایش‌یافته است. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: این نشانه اشراف اطلاعاتی ما در شناسایی این افراد است. سردار زاهدیان در خصوص برخورد با فروش مواد مخدر در فضای مجازی گفت: مرکز اطلاع فضای مجازی تشکیل‌شده است و با همکاری با پلیس فتا و بخشهای بین‌المللی اشراف خوبی را ایجاد کرده‌ایم.

منبع: فردا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۸
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *