در دانشگاه شهید بهشتی دانشجویان و اساتید مجرد برای ازدواج به هم معرفی می‌شوند

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
جمعه - ۱۶ مهر ۱۳۹۵


در دانشگاه شهید بهشتی دانشجویان و اساتید مجرد برای ازدواج به هم معرفی می‌شوند

ازدواج به سبک «هدا»

در دانشگاه شهید بهشتی دانشجویان و اساتید مجرد برای ازدواج به هم معرفی می‌شوند

 

 

حجت‌الاسلام منصور میر احمدی گفت: ازدواج یکی از مسائل مهم قشر جوان و تحصیل‌کرده است. هر چه دانشجویان به مقاطع بالاتر تحصیلی راه می‌یابند، مسأله ازدواج آنها با تأخیر انجام‌شده و سن ازدواج بالاتر می‌رود.

وی ادامه داد: این مسأله علل و عوامل گوناگونی دارد یکی از علتهای آن انتخاب همسر مناسب است البته ما عوامل دیگر را نادیده نمی‌گیریم. سعی ما این است که به افرادی که شرایط اقتصادی و شغلی قابل قبولی دارند و مسأله آنها، انتخاب درست همسر با توجه به ادبیات دینی است، کمک کنیم.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه شهید بهشتی افزود: بر همین اساس در راستای تسهیل این امر مهم، طرح هدا (همسان گزینی دانشگاهی ایران) در راستای همسان گزینی در دانشگاهها با همکاری موسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبیان اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: این طرح ارائه‌دهنده راهکاری است که می‌تواند به روشی نوین با تسهیل در امر ازدواج و همسان یابی، گامی مؤثر در راستای گسترش فرهنگ ازدواج، از طریق انتخاب صحیح با محوریت خانواده، بردارد.

میر احمدی افزود: طرح هدا با تلفیقی از شیوه‌های سنتی (احیای سنت خواستگاری) و فنّاوری مدرن (استفاده از سیستم فناوری اطلاعات) به یاری جوانان دانشگاهی طالب ازدواج (که قشر عظیمی از جامعه جوان در سن ازدواج را تشکیل می‌دهند) پرداخته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر این طرح در دانشگاه شهید بهشتی اجراشده و اگر موفق شود، دانشگاههای دیگر را پوشش خواهد داد.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی افزود: دفتر این طرح در دانشگاه شهید بهشتی ایجادشده و با برخی دانشگاههای دیگر نیز همکاری می‌کند.

وی افزود: بنابراین در فاز اول این طرح در دانشگاه شهید بهشتی اجراشده و در مرحله دوم در دانشگاههای تهران و در مرحله سوم دانشگاههای شهرستان را پوشش خواهد داد.

میر احمدی ادامه داد: ثبت‌نام دراین سامانه برای دانشجویان هیچ هزینه‌ای ندارد. دانشجو وارد سامانه شده و ثبت‌نام می‌کند، تعدادی از اعضای هیأت علمی به‌عنوان مشاور که افراد معتبری هستند اطلاعات این افراد را دریافت کرده و بر اساس شاخصهایی که وجود دارد اگر افرادی باهم تناسب داشته باشند آنها را به هم معرفی کرده و خانواده آنان را مطلع می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: فعالیتهای اجرایی طرح مذکور از سال گذشته آغازشده، اکنون‌که سامانه فعالیت خود را آغاز کرده است با استقبال خوب اساتید، دانشجویان و کارکنان مجرد مواجه شده است این سامانه علاوه بر دانشجویان مجرد اساتید و کارکنان مجرد دانشگاه را نیز پوشش می‌دهد.

وی ادامه داد: متقاضیان که مایل‌اند دراین طرح ثبت‌نام کنند می‌توانند با مراجعه به آدرس مستقیم صفحه هدا hoda.sbu.ac.ir و ورود به لینک متقاضیان ازدواج و واردکردن یکی از کدهای معرفین دانشگاه شهید بهشتی اقدام کنند.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه شهید بهشتی افزود: آیکون طرح هدا در صفحه اصلی سایت دانشگاه درج‌شده و علاقه‌مندان می‌توانند با کلیک روی آیکون به صفحه هدا در دانشگاه شهید بهشتی به آدرس hoda.sbu.ac.ir وارد شوند.

منبع: مهر


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۳۰
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *