درس مهارتهای زندگی دانشجویی ابلاغ شد

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۵


درس مهارتهای زندگی دانشجویی ابلاغ شد

با مصوبه معاونت آموزشی وزارت علوم

درس مهارتهای زندگی دانشجویی ابلاغ شد

 

 

دانشگاههای تهران، شهید بهشتی، علم و صنعت، صنعتی کرمانشاه و صنعتی امیرکبیر در سال تحصیلی جدید درس مهارتهای زندگی دانشجویی را ارائه می‌دهند.

با ابلاغ معاون آموزشی وزارت علوم به تمام دانشگاهها و مراکز آموزش عالی، راه‌اندازی واحد مهارتهای زندگی دانشجویی به‌عنوان دو واحد درس اختیاری در تمام دوره‌های کاردانی و کارشناسی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی دولتی و غیردولتی و مراکز آموزش عالی وابسته به دستگاههای اجرایی برای ورودیهای جدید مصوب شد.

در حال حاضر، دانشگاههای تهران، شهید بهشتی، علم و صنعت، صنعتی کرمانشاه و دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای سال تحصیلی جدید، درس مهارتهای زندگی دانشجویی را ارائه می‌دهند.

مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه برای دومین سال متوالی است که درس مهارتهای زندگی دانشجویی را ارائه می‌دهد.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز هرساله کارگاهی یک‌روزه با عنوان مهارتهای زندگی به‌صورت اجباری برای دانشجویان جدیدالورود برگزار می‌کرد که در سال جدید طبق مصوبه وزارت علوم، مباحث این کارگاه در قالب درس دو واحدی در طول‌ترم به دانشجویان ارائه می‌شود.

بیشتر مباحثی که در کارگاههای مهارتهای زندگی دانشجویی برگزار می‌شود، درباره کنترل استرس، قاطعیت و جرئت ورزی، کسب مهارت نه گفتن و مواجه با آسیبهای اجتماعی به‌ویژه اعتیاد و مواد مخدر است.

منبع: مهر


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۶
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *