درآمد زایی برخی از مقامات دولتی افغانستان از کشت و قاچاق مواد مخدر

دسته: حقوق در سایر جوامع
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶


درآمد زایی برخی از مقامات دولتی افغانستان از کشت و قاچاق مواد مخدر

درآمد زایی برخی از مقامات دولتی افغانستان از کشت و قاچاق مواد مخدر

«سید مهدی کاظمی» سخنگوی معاونت مبارزه با مواد مخدر وزارت کشور افغانستان اظهار داشت برخی از فرماندهان محلی و مقامات دولتی در تجارت مواد مخدر این کشور سهیم هستند.
وی افزود: این افراد ذی‌نفوذ محلی بیشتر در مناطق ناامن فعالیت می‌کنند و در کنار برخی از افراد مسلح غیرمسئول و گروه‌های تروریستی به تجارت مواد مخدر و کسب سود و درآمد از این طریق می‌پردازند.
کاظمی با بیان اینکه وزارت کشور افغانستان همچنان نگران قاچاق و تولید مواد مخدر در این کشور است، یادآور شد: هر چند تعدادی از این افراد دستگیر شده‌اند، اما همچنان نگرانی‌ها باقیست.
سخنگوی معاونت مبارزه با مواد مخدر وزارت کشور افغانستان به رادیو آزادی گفته که هم دولت و هم همکاران بین‌المللی آن در مبارزه با مواد مخدر جدی هستند اما همچنان افغانستان از جمله کشورهایی است که بیشترین حجم تولید مواد مخدر را دارد.
وی تصریح کرد برای وزارت کشور افغانستان تفاوتی ندارند که چه کسی در قاچاق و تجارت مواد مخدر دست دارد، چه مقام مسئول باشد و چه غیرمسئول با آنها برخورد می‌شود.
پیش از این نیز بارها مقامات افغان اعلام کرده بودند برخی مقامات محلی دولتی در تجارت مواد مخدر در برخی ولایات دست دارند. محمد هاشم الکوزی رئیس کمیسیون مبارزه با مواد مخدر پارلمان افغانستان پیش از این گفته بود: برخی از مقامات دولتی در قاچاق مواد مخدر دست دارند، مواد مخدر از طریق بزرگراه‌ها انتقال داده می‌شود و کسی با آنها کاری ندارد، اما اگر فردی غیرمسئول باشد بازدداشت می‌شود.
کاظمی در واکنش به این اظهارنظر نماینده پارلمان افغانستان گفت: برای ما مسئول و غیرمسئول ندارد و در هر سطحی با افراد متخلف در حوزه مواد مخدر برخورد می‌کنیم.
برخی از کارشناسان افغان حضور نیروهای خارجی را از عوامل مهم افزایش کشت و قاچاق مواد مخدر می‌دانند. منبع:تسنیم

نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۵
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *