دانشجویان مشمول خدمت سربازی بدون وثیقه زائر اربعین می‌شوند

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲ آبان ۱۳۹۵


دانشجویان مشمول خدمت سربازی بدون وثیقه زائر اربعین می‌شوند

در جلسه ستاد اربعین دانشگاهیان مطرح شد

دانشجویان مشمول خدمت سربازی بدون وثیقه زائر اربعین میشوند

%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%d8%ac%d9%88%db%8c%d8%a7%d9%86-%d9%85%d8%b4%d9%85%d9%88%d9%84-%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%aa-%d8%b3%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%a8%d8%af%d9%88%d9%86-%d9%88%d8%ab%db%8c%d9%82

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم گفت: در مراسم اربعین مهمترین مسئله همان پیادهروی است و افزودن هر مسائل تبلیغی و حاشیهای دراین حرکت لزوماً مثبت نیست و رعایت حق و احترام به میزبانی کشور و مردم عراق امری ضروری است.

دکتر سید ضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، در جلسه ستاد اربعین دانشگاهیان با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، نمایندگانی از سازمان بسیج دانشجویی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، وزارت بهداشت، ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان و ستاد مرکزی اربعین برگزار شد، با تقدیر از اقدامات صورت گرفته گفت: در مراسم اربعین مهم‌ترین مسئله همان پیاده‌روی است و افزودن مسائل تبلیغی و حاشیه‌ای دراین حرکت لزوماً مثبت نیست و رعایت حق و احترام به میزبانی کشور و مردم عراق بسیار مهم است. در برنامه‌های اجرایی به‌خصوص قراردادها رعایت چهارچوبهای حقوقی معین ضروری است.

دراین جلسه فضل‌الله ایرجی کجوری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم نیز با ارائه گزارشی از سفر به عراق عنوان کرد: مذاکراتی با ستاد بازسازی عتبات عالیات و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق صورت گرفته تا بتوانیم امکاناتی را در اختیار دانشجویان در کربلا و نجف قرار دهیم. وی بابیان اینکه تمامی برنامه‌های اجرایی و عملیاتی خارج از ایران به سازمان بسیج دانشجویی سپرده‌شده، بیان داشت: دانشگاههای شهید چمران اهواز، علوم و فنون دریایی خرمشهر، ایلام و واحدهای مرزی دانشگاههای پیام نور و علمی کاربردی نیز در مرزهای ایران به دانشجویان خدمت‌رسانی می‌کنند.

ایرجی کجوری تاکید کرد: سوگواره اربعین دانشگاهیان به میزبانی دانشگاه ایلام با رویکرد ادبی و هنری برگزار می‌شود و دانشجویانی که در سال جاری و یا سالهای گذشته به زیارت اربعین مشرف شدند می‌توانند آثار خود را در قالبهای مختلف ازجمله: فیلم، عکس، دل نوشته، سفرنامه و … به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

در ادامه این جلسه تاجیک، نماینده سازمان بسیج دانشجویی با ارائه گزارشی از برگزاری گردهمایی اربعین و تقدیر از فعالان دانشجویی در مراسم اربعین سال گذشته، ابراز داشت: امسال 15 هزار دانشجو به‌صورت کاروانی از طریق ثبت‌نام در دانشگاهها به زیارت اربعین مشرف خواهند شد و 400 دانشجو از سراسر دانشگاهها به‌عنوان خادم اربعین از هفته آینده کار خود را آغاز خواهند کرد.

تاجیک بیان داشت: سامانه الکترونیکی قرارگاه اربعین دانشجویی طراحی‌شده و تا چند روز آینده رونمایی می‌شود همچنین برای دانشجویان بسته‌های فرهنگی پیش‌بینی‌شده که شامل اطلاعات ضروری اربعین اعم از نقشه عراق، نقشه پیاده‌روی و مسیرها است.

در ادامه این جلسه منصورآبادی معاون ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از امکان دریافت ویزا برای دانشجویان مشمول خدمت سربازی بدون گذاشتن وثیقه خبر داد.

دکتر حسام‌الدین علامه، مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت نیز افزود: دانشگاههای علوم پزشکی ایلام و اهواز درزمینه‌های بهداشتی و درمانی به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، ستاد اربعین دانشگاهیان زیرمجموعه ستاد مرکزی اربعین کشور و با محوریت و مسؤولیت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم است و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان بسیج دانشجویی عضو این ستاد هستند و دبیرخانه دایمی این ستاد و کمیته‌های تخصصی نیز در سازمان بسیج دانشجویی کشور مستقر هستند.

منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۷
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *